Horoby serca Golden retrivera

Horoby serca Golden retrivera

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie

Golden Retrievery są podatne na wiele schorzeń serca, płuc i układu krążenia. Jednym z najczęstszych problemów jest podzastawkowe zwężenie aorty – naczynia, które przenosi natlenioną krew w całym organizmie. Zwężenie aorty może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym do niewydolności serca i śmierci. Na szczęście istnieją sposoby wykrywania chorób serca i zapobiegania im, aby nie powodowały więcej problemów, niż są warte.

Innym częstym objawem problemów z sercem u Golden Retrievera jest nadmierne dyszenie. Pies może również łatwo ulegać zmęczeniu po intensywnych ćwiczeniach lub zabawie. Pies może nawet przestać się bawić na jakiś czas. Twój pupil może również nie być już tak aktywny jak w przeszłości. Jeśli podejrzewasz, że Twój Golden cierpi na którąś z powyższych chorób serca, koniecznie udaj się do lekarza weterynarii w celu podjęcia odpowiedniego leczenia.

Inne częste problemy dotykające psy rasy Golden to dysplazja stawów łokciowych i biodrowych. Dysplazja stawu biodrowego powoduje zniekształcenie kości udowej, co może powodować ból, kulawiznę i inne problemy. Guzek, który nie został całkowicie usunięty, jest najprawdopodobniej nowotworem. Należy pamiętać, że wiele z tych problemów można wyleczyć, jeśli zostaną odpowiednio wcześnie wykryte. Jeśli jednak tak się nie stanie, Twój golden może cierpieć z powodu infekcji.

Golden Retriever jest niezwykle popularną rasą w Stanach Zjednoczonych, nic więc dziwnego, że zajmuje trzecie miejsce wśród ras psów. Jest to duży pies, samiec Golden Retrievera mierzy od 21 do 25 centymetrów w kłębie i waży od 60 do 75 funtów. Psy te mają gęstą, wodoodporną, falistą sierść.

Równie ciekawe:

Z pewnością cię zainteresuje:   Nocniki szkoleniowe dla Golden retrivera