Nocniki szkoleniowe dla Golden retrivera

Nocniki szkoleniowe dla Golden retrivera

Jeśli przygotowujesz swojego Golden Retrievera do szkolenia, musisz wiedzieć kilka rzeczy zanim zaczniesz. W tym artykule omówimy przyzwyczajanie szczeniaka do szkolenia w klatce oraz ustawianie klatki dla psa. Kluczem do sukcesu jest konsekwencja. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć naukę załatwiania się na nocnik Twojego Golden Retrievera:

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z

Przygotowanie Golden Retrievera do nauki załatwiania się na nocnik

Przygotowanie Golden Retrievera do załatwiania się do nocnika jest jednym z pierwszych kroków w szkoleniu psa. Szkolenie należy rozpocząć w dniu, w którym szczeniak wraca do domu. Za każdym razem używaj tych samych drzwi i miejsca, w którym załatwia się do nocnika, i bądź konsekwentny w wydawaniu poleceń. Kiedy Twój golden załatwia się do nocnika, używaj smakołyków, np. smakołyk i pochwała, kiedy załatwia się we właściwym miejscu. Możesz również rozsypać wokół tego miejsca wiórki sosnowe. Twój golden szybko skojarzy zapach siusiu z czasem załatwiania się do toalety.

Jak w przypadku każdego nowego szczeniaka, harmonogram szkolenia będzie ulegał zmianom w miarę wzrostu i pojawiania się określonych sytuacji. Szkolenie Golden Retrievera w zakresie załatwiania się na nocnik wymaga cierpliwości i zrozumienia. Upewnij się, że zapewniasz szczeniakowi odpowiednią ilość jedzenia i wody, ponieważ ograniczenie jednego z nich może negatywnie wpłynąć na jego zdrowie i postępy w szkoleniu. Szczenięta rasy Golden Retriever muszą załatwiać się na nocnik co najmniej co 45 minut.

Ustawienie klatki dla szczeniaka

Ustaw klatkę i zapewnij jej dużo przytulnych przedmiotów. Zostaw otwarte drzwiczki klatki i umieść w niej smakołyki, aby zachęcić szczeniaka do jej eksploracji. Możesz użyć klikera lub innego systemu nagradzania, aby wzmocnić dobre zachowanie w klatce. Tę technikę można również wykorzystać podczas wizyty u weterynarza. Możesz na przykład wrzucać smakołyk do klatki za każdym razem, gdy szczeniak do niej wejdzie, a następnie chwalić go, gdy to zrobi.

Szczeniaki i psy lubią mieć przytulne miejsce do spania. Klatka nie powinna przypominać więzienia, dlatego umieść w niej kilka miękkich, wygodnych przedmiotów, aby szczeniak mógł nawiązać więź ze swoimi pobratymcami. Możesz także przykryć górną część klatki kocem, aby jasne światło nie rozpraszało szczeniaka. Dodanie ulubionej zabawki może również pomóc szczeniakowi w zasypianiu.

Z pewnością cię zainteresuje:   Czym charakteryzuje się czarny Golden retriever

Przyzwyczajanie psa do klatki

Jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby przyzwyczaić swojego Golden Retrievera do korzystania z klatki podczas treningu załatwiania się do nocnika. Pierwszym krokiem jest użycie smakołyków, aby zachęcić psa do wchodzenia do klatki. Jeśli pies nie wejdzie do klatki, kiedy powiesz słowo „nocnik”, podrzucaj mu ją dookoła, aż wejdzie. Możesz również umieścić w klatce zabawki i smakołyki, aby pies chciał do niej wejść. Ten etap wymaga czasu i może wymagać kilku sesji.

Kolejnym etapem szkolenia psa w zakresie wchodzenia do klatki jest umieszczanie go w niej przez dłuższy czas. Jest to szczególnie ważne w przypadku szczeniąt, ponieważ duże psy mogą łatwo przewrócić ludzi, gdy boją się klatki. Podczas korzystania z klatki ważne jest jednak, aby doświadczenie to było dla psa jak najprzyjemniejsze. Spróbuj umieścić w niej zabawki, koce i posłanie.

Konsekwencja jest kluczem

Podczas szkolenia psa w zakresie korzystania z toalety we właściwych miejscach, kluczem jest konsekwencja. Używanie tego samego słowa lub zwrotu za każdym razem pomoże Twojemu Golden Retrieverowi zrozumieć, o co Ci chodzi. Używanie konkretnych wskazówek słownych może pomóc Twojemu pupilowi zrozumieć, że wyjście do łazienki oznacza załatwienie się do toalety. Możesz też wzmocnić to zachowanie smakołykiem lub imieniem. W obu przypadkach kluczem do udanego treningu załatwiania się do nocnika jest konsekwencja.

Jeśli zamierzasz wyjechać z domu na tydzień lub dłużej, poczekaj, aż szczeniak będzie trochę starszy. W ten sposób będziesz miał więcej czasu na nauczenie szczeniaka zasad obowiązujących w domu. Zacznij od nauczenia psa komendy „załatw się do nocnika”. Może to być tak proste, jak „idź do nocnika”, lub tak skomplikowane, jak wskazanie konkretnego miejsca w domu. Niezależnie jednak od tego, jaki sposób szkolenia psa wybierzesz, pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest konsekwencja.

 

Równie ciekawe: