Choroby szczeniaków Golden retrivera

Choroby szczeniaków Golden retrivera

Choroby szczeniąt rasy Golden Retriever mogą powodować znaczny dyskomfort i mogą być śmiertelne, jeśli nie są leczone. Podczas gdy niektóre objawy i urazy są oczywiste, inne mogą zagrażać życiu i wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej. Jeśli zauważysz krew kapiącą z jakiegokolwiek otworu, natychmiast skontaktuj się z lekarzem weterynarii. Każda minuta bez pomocy lekarskiej może doprowadzić do śmierci Twojego Golden Retrievera. Problemy z oczami i alergie to inne objawy, na które należy zwrócić uwagę i które powinny być natychmiast leczone.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu gingerdream.pl

Symptomy

Jeśli Twój golden szczeniak swędzi, drapie się lub ma czerwoną wysypkę na skórze, musisz zwrócić baczną uwagę na objawy tych chorób. Goldeny są szczególnie podatne na wystąpienie gorących plam, ponieważ ich gęsta sierść zatrzymuje bakterie, które mogą prowadzić do infekcji i chorób. Gorącym plamom u Golden Retrieverów może również towarzyszyć wyciek płynu lub ropy. Pielęgnacja skóry goldenów powinna obejmować stosowanie odpowiednich preparatów zapobiegających pchłom i kleszczom.

Gruczoły wydzielające łój u golden retrieverów są podatne na powstawanie cyst. Cysty wypełnione łojem mogą pojawiać się na skórze i są zwykle wypełnione żółtawym łojem. Inne choroby szczeniąt rasy golden retriever obejmują problemy z płucami, sercem i układem krążenia. Podzastawkowe zwężenie aorty jest jedną z najczęstszych chorób serca u dużych ras, w tym golden retrieverów. Choroba ta powoduje zwężenie aorty, przez co serce musi pracować ciężej niż zwykle. Nieleczona choroba może prowadzić do śmierci.

Przyczyny

Jeśli chodzi o choroby psów, golden retrievery mają długą listę potencjalnych przyczyn. Jedną z najczęstszych jest rak. Guzy tarczycy mogą pojawić się u psów w każdym wieku, ale częściej występują u psów starszych. Aby wykryć ten problem, należy zwrócić uwagę na obniżony poziom energii u psa i regularnie badać jego skórę w poszukiwaniu guzków. Inną potencjalną przyczyną jest niedoczynność tarczycy, schorzenie dotykające gruczołu tarczowego, którego skutkiem jest obniżony poziom hormonu – tyroksyny. Objawy niedoczynności tarczycy obejmują wypadanie włosów, matową sierść, sczerniałe obszary na skórze, przyrost masy ciała i senność.

Inną często występującą u goldenów chorobą jest choroba von Willebranda, która wpływa na krzepnięcie krwi. Golden retrieverom cierpiącym na tę chorobę brakuje czynnika znanego jako von Willebrand, który jest niezbędny w procesie krzepnięcia krwi. W rezultacie dotknięte tą chorobą golden retrievery mają nadmierną utratę krwi po operacjach lub innych urazach. U pacjentów z tą chorobą często występują problemy z przednimi kończynami, w tym zerwanie więzadeł krzyżowych i zwichnięcie rzepki.

Z pewnością cię zainteresuje:   Jak bawić się z Golden retriverem?

Leczenie

Na szczęście wiele chorób szczeniąt rasy Golden Retriever jest uleczalnych. Niektórym z nich można zapobiegać i leczyć je już w młodym wieku. Chociaż istnieje pewne ryzyko, choroby te zazwyczaj nie są śmiertelne. W poniższym artykule omówimy kilka najczęstszych z nich i zaproponujemy sposoby leczenia. Poniżej wymieniono niektóre z najczęściej występujących u psów golden retrieverów chorób. Czytaj dalej, aby poznać najczęstsze choroby golden retrieverów i sposoby ich leczenia. Dowiesz się także, jak wykryć te choroby u swojego szczeniaka.

Wzdęcie, znane również jako rozszerzenie żołądka (volvulus), jest jedną z najczęstszych chorób psów. Ostre wzdęcie może spowodować zapaść u psa lub, co gorsza, doprowadzić do śmierci w ciągu mniej niż godziny, jeśli nie będzie leczone. Niektóre objawy wzdęcia to rechotanie i powiększenie obwodu brzucha. Pies może również wykazywać niepokój, powiększony brzuch i pozycję modlitewną. Lekarz weterynarii może zalecić przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego w celu usunięcia powiększonego brzucha.

Profilaktyka

Szczepienia dla szczeniąt rasy Golden są doskonałym sposobem zapobiegania niektórym powszechnym schorzeniom psów. Wielu chorobom i innym schorzeniom można łatwo zapobiec, zapewniając psu wszystkie niezbędne szczepienia. Istnieje również wiele innych środków zapobiegawczych, które możesz podjąć w stosunku do swojego psa, takich jak właściwe odżywianie, ruch i regularne wizyty u weterynarza. Jeśli masz szczeniaka rasy Golden Retriever, powinieneś dowiedzieć się więcej o typowych schorzeniach, które mogą dotyczyć tych psów.

Po pierwsze, powinieneś zabrać szczeniaka do weterynarza, aby sprawdzić, czy nie występują u niego objawy chorób skóry. Objawy te mogą być tak proste, jak owrzodzenie lub guzek. W przypadku podejrzenia tej choroby u psa może być konieczne leczenie chirurgiczne. Torbiele łojowe to nabrzmiałe gruczoły na skórze, które zwykle wypełnione są żółtawą substancją zwaną łojem. Do najczęstszych chorób szczeniąt rasy golden retriever należą choroby płuc i serca. Na przykład podzastawkowe zwężenie aorty powoduje zwężenie aorty, co zmusza serce do cięższej pracy i może prowadzić do śmierci u psów dużych ras.

 

Równie ciekawe: