Czy labrador retiever może mieszkać z rodziną

Czy labrador retiever może mieszkać z rodziną

Jeśli szukasz wspaniałego psa, który mógłby zasilić Twoją rodzinę, rozważ zakup Labradora Retrievera. Rasa ta jest znana jako łagodny, spokojny i zorientowany na ludzi pies. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej popularnej rasie i o tym, jak może ona pasować do Twojego domu. Poniżej wymieniono kilka typowych problemów związanych z Labradorami Retrieverami. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz zapobiec tym problemom.

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie hodowlacorgi.pl

Labradory Retrievery są rasą zorientowaną na ludzi

Chociaż Labradory są często błędnie postrzegane jako psy agresywne, są one łagodną i towarzyską rasą, która generalnie dobrze nadaje się dla rodzin. Lubią przebywać z dziećmi i innymi członkami rodziny i na ogół dobrze dogadują się z innymi psami. Niemniej jednak powinny być szkolone w zakresie posłuszeństwa od najmłodszych lat, aby zapobiec destrukcyjnym zachowaniom. Labradory potrzebują dużo ruchu i stymulacji umysłowej, aby były zdrowe i szczęśliwe.

Są inteligentne

Pomimo niewielkiej postury, labradory są zaskakująco inteligentne. Według skali inteligencji Cohena są one odpowiednikiem małych dzieci. Potrafią nauczyć się nowych komend i przystosować się do różnych środowisk. Labradory wykazują pewne uzdolnienia w zakresie języka i matematyki. Psy te rozumieją ponad 250 słów i potrafią porozumiewać się zarówno za pomocą sygnałów wizualnych, jak i komend słownych. Niezależnie od wieku, labradory mogą szczęśliwie żyć w rodzinie i są zdolne do współżycia z dziećmi.

Są łagodne

Labrador Retriever jest jedną z najbardziej lubianych ras psów w Ameryce, i to nie bez powodu. Rasa ta jest oddana swoim właścicielom i znana jest z wysokiego poziomu energii. Może bawić się godzinami bez zmęczenia, co czyni go idealnym psem rodzinnym. Choć labradory na ogół nie są agresywne, dla bezpieczeństwa należy je dobrze wyszkolić. Jeśli nie masz żadnego doświadczenia z psami, labrador może być dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Z pewnością cię zainteresuje:   Nocniki szkoleniowe dla Golden retrivera

Ich usposobienie jest zrównoważone

Pomimo swojego figlarnego temperamentu labradory są znane jako łagodna rasa, która dobrze dogaduje się z dziećmi. Ich niski poziom agresji jest również zaletą. Są doskonałym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ nie mają tendencji do irytowania członków rodziny i potrafią przystosować się do nowej roli – członka rodziny. Jeśli planujesz adoptować labka, pamiętaj, aby wybrać jedną z bardziej spokojnych wersji.

Mają długą oczekiwaną długość życia

Czy wiesz, że psy rasy Labrador Retriever charakteryzują się niewiarygodnie długą długością życia? Nowe badanie właśnie to ujawniło. Naukowcy śledzili losy dwóch par szczeniąt rasy labrador od momentu, gdy były szczeniętami, aż do osiągnięcia podeszłego wieku. Grupa, która była szczupła, żyła średnio o dwa do trzech lat dłużej niż ich grubsi koledzy. Chude psy nie tylko żyły dłużej, ale były też znacznie zdrowsze. Najwyraźniej liczenie kalorii jest magiczną pigułką na długowieczność i może zmniejszyć liczbę zgonów psów w wyniku bójek, wypadków drogowych i czynników behawioralnych.

Są podatne na pewne schorzenia

Według Labrador Retriever Club, psy rasy Labrador Retriever mogą mieć pewne problemy zdrowotne, w tym dysplazję łokci. Dysplazja łokciowa powoduje nieprawidłowy wzrost stawu łokciowego, co prowadzi do jego zwyrodnienia. W wyniku tego szczeniak może odczuwać ból, kulawiznę i mieć ograniczony zakres ruchu. Choroba ta występuje często u psów dużych ras i nasila się w przypadku otyłości.

Są wspaniałymi psami rodzinnymi

Labradory emerytki zaskakująco dobrze sprawdzają się w roli psów rodzinnych. Ich energiczne osobowości sprawiają, że doskonale nadają się do domu z dziećmi. Potrzebują codziennego spaceru, aby spalić energię, ale jednocześnie lubią się wylegiwać. Choć labradory bywają nieco niezdarne, nie będziesz musiał się martwić o ciągnięcie, gdy Twój szczeniak będzie już w pełni dorosły.

Równie ciekawe: