Jaki szampon wyrabać dla szczeniaków Golden retrivera?

Jaki szampon wyrabać dla szczeniaków Golden retrivera?

Wybór szamponu dla szczeniąt rasy Golden Retriever zależy od rodzaju skóry Twojego pupila. Szampon ogólny jest odpowiedni dla każdego psa, ale jeśli Twój pies ma specyficzne problemy skórne, powinieneś użyć bardziej skoncentrowanej formuły. Ponadto nigdy nie używaj szamponu przeznaczonego dla ludzi; ich wrażliwa skóra może wymagać specjalnego traktowania. Oto kilka wskazówek, jak używać delikatnego szamponu dla psa. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, używaj szamponu dla psów, który jest hipoalergiczny i wykonany z naturalnych składników.

Potrójnie mocny złoty szampon jest idealny do regularnych kąpieli. Produkt ten zapewnia trzykrotnie większą siłę czyszczenia niż tradycyjne szampony, ale nie wysusza ani nie podrażnia skóry Twojego Golden Retrievera. Kolejną zaletą szamponu o potrójnej mocy jest jego formuła DirtRepell, która sprawia, że brud i inne zanieczyszczenia nie dostają się na sierść po kąpieli. Będzie Cię to jednak trochę więcej kosztować, więc zastanów się, na co Twój pies będzie narażony i jak często będzie kąpany.

Najlepiej unikać szamponów zapachowych. Często zawierają one sztuczne substancje zapachowe i barwniki, które mogą podrażniać wrażliwą skórę Twojego Golden Retrievera. Nie są one również odpowiednie dla szczeniąt poniżej 12 tygodnia życia. Co więcej, szampony o silnym działaniu mogą zawierać parabeny, barwniki i mydła. Dla szczeniąt najlepszym wyborem jest naturalny szampon z płatków owsianych i witaminy E, który pomoże nawilżyć suchą sierść i ukoić skórę. Dobrym pomysłem jest także stosowanie szamponu dla szczeniąt, ponieważ nie powoduje on łez i jest łagodny.

Równie ciekawe:

Z pewnością cię zainteresuje:   Labrador retiever czarny - opis rasy