Czego nie mogą jeść Golden retrivery?

Czego nie mogą jeść Golden retrivery?

Chociaż istnieją pewne produkty, których Golden Retriverzy nie mogą spożywać, można włączyć do ich diety niektóre z nich, takie jak winogrona, rodzynki i chmiel. Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowie na wszystkie pytania dotyczące tego, czego Golden Retriverzy nie mogą jeść. Omówimy również pokarmy, których Golden Retrievery powinny unikać. Na przykład, powinieneś unikać podawania psu któregokolwiek z tych pokarmów, jeśli masz wrażliwość na pszenicę lub inne zboża.

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z koters.pl

Ksylitol

Jeśli jesteś właścicielem zwierzęcia i martwisz się o zdrowie swojego psa, być może powinieneś zwrócić uwagę na objawy zatrucia ksylitolem. Na szczęście możesz zapobiec chorobie swojego psa, trzymając te pokarmy poza zasięgiem. Możesz również wywiesić na drzwiach swojego pupila plakat informujący o zagrożeniach związanych z ksylitolem. Objawy zatrucia ksylitolem mogą ujawnić się w ciągu godziny. Ksylitol jest substytutem cukru i potencjalną toksyną dla zwierząt domowych. Dlatego też najlepiej jest trzymać produkty bez cukru poza zasięgiem Twojego zwierzęcia.

Winogrona

Winogrona są trujące dla psów. Jeśli Twój Golden Retriver zje winogrona, musisz natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Lekarz weterynarii może zasugerować, aby pies zwymiotował, aby zapobiec dalszemu wchłanianiu toksyn. Winogrona i rodzynki mają wysoki poziom toksyczności. Twój pies może mieć biegunkę lub wymioty, które nie występują. Jeśli Twój Golden Retriver spożyje winogrona, lekarz weterynarii może przepisać lek zapobiegający dalszemu uszkodzeniu nerek.

Rodzynki

Choć może Ci się wydawać, że to dziwny pokarm dla Twojego psa, rodzynki są dla niego toksyczne. Jest to ten sam rodzaj związku, który wywołuje choroby u ludzi, ale winogrona są trujące dla psów. Chociaż objawy choroby u psa są podobne do objawów innych toksyn, należy pamiętać, że winogrona mogą powodować poważne problemy u psów, dlatego należy ograniczyć spożycie winogron przez psa.

Chmiel

Niektóre psy są niezwykle toksyczne dla chmielu, a spożycie jego kwiatów może je zabić. Jednymi z najczęstszych ofiar zatrucia chmielem są psy rasy Golden Retriver i Greyhound. Udokumentowano, że problem ten jest tak rozpowszechniony, jak piwowarstwo domowe. Ludzie wyrzucali na podwórka zużyty chmiel i resztki z kotłów, a nawet uprawiali rośliny chmielowe na swoich podwórkach. Niestety, niektóre psy po spożyciu chmielu wykazują silną toksyczność, a u niektórych z nich dochodzi nawet do rozwoju stanu zwanego hipertermią złośliwą. Objawy hipertermii złośliwej obejmują niepokój, wymioty, szybkie bicie serca i bóle brzucha.

Z pewnością cię zainteresuje:   Co zrobić gdy Golden retriver nie chce chodzić?

Awokado

Jest kilka powodów, dla których Twój Golden Retriver nie powinien jeść awokado. Po pierwsze, awokado zawiera persynę, która jest trująca dla psów. Awokado jest również łatwo dostępne dla psa, więc może on przypadkowo połknąć porcję. Po drugie, awokado może być toksyczne dla Twojego psa, jeśli utknie w jego przewodzie pokarmowym. Wreszcie, awokado może wywołać chorobę u Twojego psa, więc trzymaj je z dala od blatów kuchennych.

Awokado jest toksyczne dla psów
Awokado zawiera toksynę znaną jako persyna. Persyna nie jest toksyczna dla psów i kotów, ale jest trująca dla niektórych gatunków zwierząt. Psy i koty nie są wrażliwe na działanie tej toksyny, ale ptaki i inne duże zwierzęta są bardzo podatne na zatrucie awokado. Oto kilka oznak, że Twój pies mógł zjeść awokado. Nie należy ich jednak ignorować. Jeśli zauważysz, że Twój pies zjada liście, pestki lub owoce awokado, czas skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Czekolada

Czekolada nie jest dobrym wyborem dla Golden Retriverów, ponieważ zawiera teobrominę, toksynę, która może powodować problemy z sercem i drgawki u psów. Poziom toksyczności zależy od rodzaju i ilości zjedzonej czekolady, ale może prowadzić do wymiotów, biegunki i skrajnych zaburzeń trawiennych. Jeśli podasz psu zbyt dużo czekolady, może on nawet dostać drgawek. Oto kilka typowych objawów zatrucia czekoladą u psów rasy Golden Retriver.

Nabiał

Chociaż psy rasy golden retriever mogą jeść wiele różnych pokarmów, niektóre z nich są dla nich zakazane. O ile większość psów radzi sobie z nabiałem, istnieją pewne pokarmy, których Twój golden nie powinien jeść. Do takich pokarmów należą:

Równie ciekawe: