Golden retriever krótkowłosy - opis rasy

Golden retriever krótkowłosy – pielęgnacja sierści

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z

Istnieje kilka sposobów pielęgnacji sierści golden retrievera krótkowłosego. Regularne szczotkowanie pomoże utrzymać zdrową i lśniącą sierść. Ważne jest, aby szczotkować je w kierunku do dołu i poświęcić odpowiednią ilość czasu na każdą część ciała. Przed myciem należy też poświęcić trochę czasu na usunięcie luźnych włosów. Do usuwania plam z sierści psa można stosować roztwór białego octu i wody. Zawsze rozcieńczaj ocet i wodę przed nałożeniem ich na sierść psa. Nałóż roztwór na zabrudzone miejsce i pozostaw na kilka sekund, a następnie usuń go ciepłą szmatką.

Regularne szczotkowanie sierści Twojego Golden Retrievera pomoże utrzymać ją w dobrym stanie i ochroni przed brudem i zanieczyszczeniami. Regularne zabiegi pielęgnacyjne zapobiegną również niepożądanemu plątaniu się sierści. Codzienne szczotkowanie pomoże utrzymać sierść w dobrej kondycji i usuwać z niej zbędne odchody. Należy także unikać nadmiernego szczotkowania sierści psa, ponieważ może to ją uszkodzić i spowodować problemy z linieniem.

Krótkowłosy golden retriever ma dwie warstwy – podszerstek, który utrzymuje ciepło, oraz gładką, przedłużoną sierść zewnętrzną, która chroni go przed brudem i kurzem. Niektórzy ludzie uważają, że ogolone goldeny wyglądają na zdjęciach przystojniej, ale w rzeczywistości może to być szkodliwe dla ich zdrowia. Zadbany golden retriever ma dłuższą sierść niż golden polny. Długość sierści w dużej mierze określa rasę.

W idealnej sytuacji golden retrievery powinny być kąpane raz na sześć do ośmiu tygodni. Zbyt częste kąpiele mogą pozbawić sierść naturalnych olejków, które utrzymują ją zdrową i lśniącą. Szczenięta mogą wymagać częstszych kąpieli niż inne psy. Niezbędne jest stosowanie szamponu dla psów, który jest delikatny i odpowiedni dla golden retrieverów. Należy również używać ciepłej wody, aby zapobiec wysuszeniu skóry psa, ponieważ kąpiele mogą powodować podrażnienia.

Z pewnością cię zainteresuje:   Dlaczego warto kupić Golden retrivera?

Sierść psa można pielęgnować w domu lub oddać go do profesjonalisty w celu przycięcia. Można też udać się do salonu fryzjerskiego, aby golden retriever został krótko ostrzyżony, i odwrotnie. Nie należy jednak robić tego w domu, ponieważ może się to skończyć trwałym uszkodzeniem sierści golden retrievera. Wynika to z faktu, że goldeny z natury mają pióra na ciele.

U golden retrieverów sierść staje się pełna dopiero po ukończeniu półtora roku. Szczenięta mogą mieć młodą sierść przed ukończeniem drugiego roku życia, ale dłuższa sierść u dorosłych zaczyna rosnąć po ukończeniu trzeciego miesiąca życia. Punktem wyjścia dla sierści jest ogon, a reszta ciała pokryta jest puszystym futrem. W miarę jak pies rośnie, jego sierść zaczyna się pierzyć i staje się bardziej gładka.

Sierść Twojego krótkowłosego golden retrievera jest dziedziczna. Chociaż większość goldenów zaczyna się umaszczać w wieku trzech miesięcy, niektóre osiągają pełny wzrost dopiero w wieku półtora roku. Ponadto u samców sierść rośnie w innym tempie niż u samic. Jak widać, na proces wzrostu sierści u goldenów ma wpływ żywienie. Pokarm bogaty w kwasy tłuszczowe pomoże utrzymać zdrową i lśniącą sierść Twojego goldena.

Równie ciekawe: