Plusy i minusy z posiadania Golden Retrivera

Plusy i minusy z posiadania Golden Retrivera

Golden Retriever jest doskonałym psem z wielu powodów. W tym artykule dowiesz się o długości jego życia, kosztach, codziennej pielęgnacji i umiejętności przystosowania się do życia w mieszkaniu. Dowiesz się także, jak dbać o swojego goldena z należytą troską i uwagą. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw posiadania goldena. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji. Zebraliśmy kilka najważniejszych faktów na temat Goldenów.

Koszty

Cena golden retrievera w Indiach waha się od 20 000 do 25 000 Rs. w 2021 roku. Koszt zależy od tego, czy pies jest czystej krwi, czy nie, a także od linii krwi. Jeśli oboje rodzice są „psami wystawowymi”, cena jest wyższa. Ale nawet przy wyższej cenie golden retriever jest jednym z najbardziej kochanych psów w Ameryce. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak obniżyć koszty posiadania goldena.

Kupując golden retrievera, powinieneś szukać odpowiedzialnego hodowcy. Nie wszyscy hodowcy mają najlepsze standardy. Przed zakupem upewnij się, że przeprowadziłeś badania. Cena zależy także od lokalizacji. Hodowla w gęsto zaludnionej okolicy kosztuje więcej niż na wsi. Przepisy dotyczące hodowli różnią się w zależności od miasta i mogą wpływać na wzrost ceny. Dlatego przed zakupem Golden Retrievera zastanów się, jakie będą koszty związane z jego hodowlą w nowym domu.

Pierwszy rok posiadania szczeniaka golden retrievera to koszt około 1200 dolarów, a kolejne roczne wydatki będą się wahać od 800 do 1000 dolarów – w zależności od koloru sierści i rodowodu. W ciągu całego życia szczeniaka całkowity koszt posiadania goldena może wynieść nawet 11 000 dolarów lub więcej. Typowa długość życia golden retrievera to 10 lat, więc jest to uczciwy szacunek.

Oczekiwana długość życia

Golden Retriever ma krótką żywotność, zwykle osiąga około 16-17 lat. Choroba ta wiąże się z podwyższonym wskaźnikiem zachorowalności na raka. Według AKC, prawie połowa psów tej rasy zachoruje na raka w pewnym momencie swojego życia. Chociaż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, niektórzy eksperci uważają, że mutacje genetyczne mogą odgrywać pewną rolę. Aby określić długość życia Golden Retrievera, należy wziąć pod uwagę jego rasę i styl życia.

Chociaż oczekiwana długość życia Goldena jest krótsza niż człowieka, to i tak jest ona dłuższa niż w przypadku wielu innych ras. Goldeny powinny być regularnie ćwiczone, przechodzić coroczne badania lekarskie, mieć wykonywane wszystkie niezbędne szczepienia i badania krwi. Ważna jest również pożywna dieta. Oprócz regularnych wizyt u lekarza weterynarii, warto rozważyć zakup ubezpieczenia dla zwierząt, które pokryje koszty ewentualnych niespodziewanych wydatków na leczenie. Jeśli to możliwe, prowadź konto oszczędnościowe na wypadek niespodziewanych kosztów leczenia Twojego psa.

Wysterylizowanie lub wykastrowanie złotego szczeniaka może przedłużyć jego życie. Kastracja zmniejsza ryzyko zachorowania na raka sutka i jąder. Oznacza to również, że pies będzie miał mniej okazji do ucieczki z domu i wpadnięcia w kłopoty. Ponadto kastracja zmniejsza prawdopodobieństwo, że Twój Golden Retriever będzie miał partnera. Chociaż kastracja jest opcjonalna, pomoże Twojemu psu żyć dłużej.

Potrzeba codziennej pielęgnacji

Regularna pielęgnacja sierści Twojego golden retrievera przynosi wiele korzyści. Regularne szczotkowanie pomoże usunąć stare włosy i zapewni zdrową sierść. Podwójna sierść golden retrievera gubi się umiarkowanie w ciągu roku i obficie raz lub dwa razy do roku. Szczotkowanie jest również konieczne, aby usunąć martwe włosy i utrzymać gładką sierść. Po szczotkowaniu należy użyć odżywki do sierści, aby ją wygładzić. Przy wyczesywaniu piór za uszami i na nogach należy używać grzebienia.

Aby zapewnić swojemu goldenowi jak najlepszą pielęgnację, powinieneś mieć zestaw do pielęgnacji, w skład którego wchodzi szczotka do usuwania sierści i zgrzebło do wyczesywania podszerstka. Narzędzia te są niezbędne do szczotkowania, ponieważ mogą rozbijać maty. Szczotka rozplątuje wierzchnią warstwę sierści i rozczesuje kępki podszerstka. Regularne szczotkowanie pomaga zapobiegać powstawaniu mat, ale mogą się one pojawić. Jeśli pies ma matę, należy użyć grabi, aby ją wyciągnąć lub nożyc, aby ją przyciąć.

Codzienne szczotkowanie zapewni, że skóra i sierść Twojego goldena będą czyste i wolne od pasożytów i innych infekcji. Kąpiel i szczotkowanie mogą być wykonywane w domu, a czynność ta może zająć do 10 minut. Codzienne szczotkowanie sprawi, że sierść Twojego goldena będzie miękka i zdrowa, a także ograniczy matowienie, które może powodować nadmierne zrzucanie sierści. Codzienne szczotkowanie pomoże także zapobiec nadmiernemu wypadaniu sierści i ograniczyć ilość sierści, którą Twój golden wydziela.

Z pewnością cię zainteresuje:   Gdzie kupić i ile kosztuje Golden retriever

Zdolność przystosowania się do życia w mieszkaniu

Chociaż posiadanie psa przyjaznego dla właścicieli mieszkań ma wiele zalet, Golden Retrievery nie zawsze nadają się do mieszkania. W przeciwieństwie do innych ras psów, wymagają one niewielkiej przestrzeni życiowej. Ich jedynymi potrzebami są jedzenie, wygodne miejsce do spania i dużo uwagi ze strony właścicieli. Podczas gdy niektóre rasy psów są znane z tego, że są doskonałymi psami do mieszkania, Golden Retrievery mają większe możliwości adaptacyjne i mogą rozwijać się w mniejszej przestrzeni życiowej.

Choć trudno jest zmieścić psa w małym mieszkaniu, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uczynić tę przestrzeń bardziej znośną. Pies rasy golden retriever linieje, co oznacza, że musi być codziennie szczotkowany. To oznacza więcej pracy dla Ciebie. Możesz również zainwestować w pokrowce na meble lub plastikowe ogrodzenia ogrodowe. Chociaż w mniejszej przestrzeni życiowej sierść psa może gromadzić się szybciej, możesz temu zapobiec, utrzymując meble w czystości.

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego goldena, jest zapewnienie mu odpowiedniej ilości ruchu. Goldeny potrzebują codziennego ruchu, aby uwolnić swoją energię. Zazwyczaj wystarcza dwudziesto- lub trzydziestominutowy spacer. Jednak szybkie spacery mogą stać się monotonne. Pływanie to kolejny świetny sposób na ćwiczenie dla psa, a Ty możesz zabrać swojego goldena na pływanie! Pamiętaj jednak, że może to być męczące dla Twojego Goldena.

Obowiązki

Jako właściciel zwierzęcia, Twój Golden musi być zadbany i szczęśliwy. Zdrowa dieta, czysta woda i ruch są niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia Twojego Goldena. Regularne wizyty w gabinecie weterynaryjnym są również ważne, aby upewnić się, że Twój Golden nie jest chory lub nie cierpi z powodu urazów. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego pamiętaj o regularnym kontrolowaniu stanu zdrowia Twojego Goldena. Regularne wizyty u weterynarza zapobiegną również kosztownym problemom i bólom serca w przyszłości.

Chciałbyś zostać weterynarzem i dbać o zdrowie pupili? Wejdź na: https://infojob.pl/jak-zostac-weterynarzem

Jednym z najważniejszych obowiązków związanych z posiadaniem psa Golden są ćwiczenia. Psy tej rasy łatwo poddają się szkoleniu, lubią bawić się z innymi zwierzętami i mieć dużo ruchu. Jednak psy tej rasy nie lubią pozostawać same przez dłuższy czas. Przed wprowadzeniem szczeniaka w nowy rodzaj aktywności najlepiej zasięgnąć porady wykwalifikowanego lekarza weterynarii. Ważne jest, aby pamiętać, że Twój golden będzie potrzebował dużo ruchu, dlatego zaplanuj co najmniej dwie godziny dziennie na spacery, zabawę zabawkami i kontakty z ludźmi.

Chociaż psy rasy golden retriever nie wymagają dużej przestrzeni do ćwiczeń, należy im zapewnić regularne ćwiczenia. Są to psy o dużej energii i potrzebują zorganizowanej aktywności. Nawet jeśli nie możesz spędzić całego dnia bawiąc się z nimi na dworze, będą prosiły, aby przyjść na krótką przerwę. Zabieranie ich na spacery i zabawa w aportowanie pomogą im spalić część energii. golden retriever lubi też brać udział w próbach terenowych, polowaniach i innych psich sportach.

Problemy zdrowotne

Rak jest najczęstszym problemem zdrowotnym Golden Retrieverów i niestety 60% tych psów zachoruje na niego w ciągu swojego życia. Na szczęście większość nowotworów u tej rasy jest uleczalna, ale nadal istnieją pewne znaki ostrzegawcze, na które należy zwracać uwagę, takie jak zmiany w zachowaniu lub wyglądzie psa. Ponadto, choć goldeny są znane z tego, że żyją długo i zdrowo, nie mają nieskończonej ilości czasu i energii na zabawę czy gonitwy.

Niektóre goldeny są podatne na dziedziczne choroby serca, takie jak zwężenie aorty, które powoduje, że aorta staje się wąska i niewydolna. U psa z tym schorzeniem może wystąpić przyspieszony oddech, niebieskie dziąsła, trudności w oddychaniu i kaszel. Może nawet całkowicie utracić zdolność widzenia. W ciężkich przypadkach Golden może nawet umrzeć. Aby uniknąć tych problemów, konieczne jest regularne wykonywanie badań kontrolnych.

Oprócz chorób serca, goldeny są podatne na wiele innych schorzeń. Kardiomiopatia rozstrzeniowa, czyli powiększone serce, może prowadzić do niewydolności serca. Ostatnie badania sugerują możliwy związek między tym schorzeniem a ziemniakami i roślinami strączkowymi, choć potrzeba więcej badań, aby to udowodnić. Ponadto goldeny są podatne na porażenie krtani, które może utrudniać oddychanie.Równie ciekawe: