W jakich kolorach występuje Golden retiever

W jakich kolorach występuje Golden retiever

Sierść golden retrievera składa się z pierzastych włosów, które różnią się kolorem. Oznacza to prawdziwy kolor sierści, a jego rzeczywista barwa zależy od stadium rozwoju psa. W zależności od koloru sierści, golden retriever może być jasny, ciemny lub kremowy. Poniżej przedstawiono kilka najczęściej spotykanych kolorów u golden retrieverów. Poniżej przedstawiono charakterystykę każdego koloru.

Jasny

Choć większość golden retrieverów ma kolor biały, rasa ta może występować także w wielu innych kolorach. Na przykład, niektóre psy są białe, a inne kremowe. Ten typ umaszczenia nie jest genetycznie biały, dlatego należy zachować ostrożność przy oglądaniu ogłoszeń szczeniąt, które twierdzą, że są czysto białe. Jasne goldeny jako szczenięta mogą sprawiać wrażenie czysto białych, ale z wiekiem zaczną się na nich pojawiać odcienie złota lub kremu.

Kremowy

Golden Retriever w kolorze kremowym to doskonały wybór dla każdego, kto szuka oddanego towarzysza. Ten kolor zawsze był częścią gamy tej rasy, co oznacza, że szczenięta o jasnej i ciemnej sierści są często spotykane w tym samym miocie. Hodowcy, którzy skupiają się na jednym kolorze, na przykład czysto białym lub czarnym, mają mniejsze szanse na uzyskanie zdrowych psów i mogą być bardziej podatni na predyspozycje genetyczne.

Ciemne

Istnieją dwie główne odmiany barwne golden retrieverów: ciemna i jasna. Ciemne golden retrievery prawie zawsze rodzą się jaśniejsze niż ich obecny kolor. Kolor ich sierści można łatwo rozpoznać po kolorze uszu. Ciemne golden retrievery są bardziej rozpowszechnione spośród tych dwóch typów, choć psy o jasnym umaszczeniu są również piękne i popularne. Oba typy są równie inteligentne i nadają się do szkolenia. Jeśli rozważasz zakup golden retrievera jako zwierzęcia domowego, upewnij się, który z nich najbardziej odpowiada Twojemu stylowi życia i osobowości.

Kremowy

Golden Retrievery występują w wielu kolorach, a wersja amerykańska nie jest wyjątkiem. Ich dziedzictwo związane jest z lordem Tweedmouth, szkockim hodowcą psów, który skrzyżował dwa różne typy retrieverów, rasy o falistej powłoce zwanej Nous i rasy Tweed Water Spaniel o imieniu Belle. Choć najbardziej popularna wśród Goldenów jest wersja amerykańska, istnieją także bardzo ładne odmiany angielskie kremowe.

Z pewnością cię zainteresuje:   Jaka powinna być karma junior dla psa?

Czerwony

Choć nazwa wskazuje inaczej, Golden Retriever w kolorze czerwonym nie jest zupełnie inną rasą niż zwykły Golden. Jedyną różnicą jest kolor sierści, która jest czerwona, a nie biała jak u zwykłego Goldena. Czasami Golden czerwony jest przedstawiany jako mahoniowy, ale nie jest to prawdą. Czerwony Golden jest psem atletycznym i z wyglądu przypomina standardowego Goldena. Oba typy goldenów są hodowane do polowań, ale golden czerwony jest znacznie bardziej kolorową wersją goldena standardowego.

Czerwonobrązowy

Golden retiever występuje w kolorze czerwonobrązowym i jaśniejszym odcieniu czerwieni. Ta odmiana koloru może być wynikiem połączenia dwóch różnych ras lub wynikiem genetyki. Ani czerwień, ani jaśniejszy odcień czerwieni nie są uznawane za czystą rasę. Mimo to niektórzy hodowcy produkują psy rasowe w tych dwóch odcieniach. Poniżej przedstawiono kilka faktów na temat tych psów:

Amber

Ten przepiękny golden retriever jest doskonałym zwierzęciem rodzinnym. Ma doskonałe maniery domowe, dobrze chodzi na smyczy i uwielbia jazdę samochodem. Amber jest bardzo czuła i lubi przytulać się do swoich opiekunów. Jej miękka sierść przypomina złotą, ale w dotyku jest podobna do tej, jaką ma labrador. Jej miękkie futerko z czasem stanie się bujne. Amber jest na początku trochę nieśmiała, ale szybko się przyzwyczai do swojej nowej rodziny.

Równie ciekawe: