Na co zwracać uwagę szukając hodowli Golden retievera

Zanim kupisz szczeniaka rasy golden, weź pod uwagę następujące kryteria. Czy hodowca należy do Golden Retriever Club of America? Czy ma tytuł Zasłużonego Hodowcy? Czy posiada praktyczną wiedzę na temat rasy? Czy dba o dobre samopoczucie szczeniaka? To wszystko są ważne czynniki przy wyborze hodowli Golden Retriever.

Zasłużony hodowca

Jeśli chcesz znaleźć renomowanego hodowcę Golden Retrieverów, nie szukaj dalej niż AKC Breeder of Merit. Psy te mają doskonałe predyspozycje do pracy i zrównoważony temperament, a ich wzorzec rasy i świadectwa zdrowia pochodzą sprzed sześciu pokoleń. Hodowcy AKC są najczęściej wybieranymi hodowcami przez właścicieli psów i możesz być pewien, że jakość psów przez nich produkowanych będzie najlepsza z dostępnych. Hodowla Golden Retrieverów może być kosztowna, więc znalezienie ekskluzywnej i znanej hodowli z najwyższej jakości miotem jest doskonałym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy.

Członek Golden Retriever Club of America

Jeśli szukasz wiarygodnego źródła informacji o rasie Golden Retrieverów, powinieneś rozważyć hodowlę Goldenów, która jest członkiem GRCA. Organizacja ta jest głównym strażnikiem rasy Golden Retriever, określa standard rasy, kodeks etyczny i standardy użytkowe. Nie ma innych organizacji, które dbają o Goldenów tak bardzo jak GRCA. Oprócz publikowania wiadomości i informacji o goldenach, GRCA zajmuje się także edukacją właścicieli zwierząt w zakresie odpowiedzialnego posiadania goldenów.

Praktyczna znajomość rasy

Jeśli myślisz o adopcji psa rasy golden retriever, czeka Cię nie lada gratka. Są one nie tylko przyjazne, inteligentne i otwarte, ale także bardzo podatne na szkolenie i łatwe do socjalizacji. Szczeniaki te są również bardzo tolerancyjne w stosunku do innych psów i dzieci. Jeśli planujesz zostać opiekunem golden retrievera, najlepiej zacząć od wczesnego wieku i socjalizować je już jako szczeniaki.

Z pewnością cię zainteresuje:   Labrador retiever czarny - opis rasy

Zaangażowanie w dobro szczeniaka

Wybierając hodowlę, pamiętaj, aby szukać hodowli, która jest mocno zaangażowana w zdrowie i dobrostan tej rasy. Goldeny są podatne na nowotwory, a limfosarcoma jest chorobą, która dotyka je częściej niż inne rasy. Choroba ta prowadzi do powstania nieprawidłowych limfocytów, białych krwinek, które znajdują się w całym organizmie. Chociaż chłoniaka można wyleczyć, leczenie jest niezwykle kosztowne i wymaga zaangażowania na całe życie. O tym, czy pies jest chory, może zadecydować badanie krwi, jednak zaleca się wykonywanie pełnej morfologii krwi dwa razy w roku.

Koszt hodowli Golden Retrievera

Koszty hodowli Golden Retrievera szybko się sumują. Dobrej jakości 30-litrowy worek karmy dla psów powinien kosztować Cię około 55 dolarów miesięcznie. To powinno wystarczyć psu na ponad miesiąc, a w skali roku wyniesie około 700 dolarów. Jeśli chcesz utrzymać koszty na niskim poziomie, rozważ zakup subskrypcji Bark Box, która kosztuje około 100 dolarów miesięcznie. Ta usługa subskrypcji oferuje zabawki, smycze, posłania i inne niezbędne rzeczy.

Równie ciekawe: