Jak kąpać szczeniaki Golden retrivera?

Jak kąpać szczeniaki Golden retrivera?

Jak kąpać szczenięta rasy Golden Retriever? W tym artykule dowiesz się, dlaczego należy najpierw wykąpać szczeniaka. Dowiesz się także, jak usunąć pchły i kleszcze z podszerstka Twojego Goldena. Ten artykuł jest niezbędny do wykąpania Twojego Goldena, więc nie pomijaj go! Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wykąpać szczeniaka rasy Golden! Teraz, gdy znasz już kilka wskazówek, będziesz mógł z łatwością wykąpać swojego szczeniaka.

Dlaczego warto kąpać szczeniaki rasy Golden Retriever po raz pierwszy?

Przy pierwszej kąpieli szczeniaka należy pamiętać, aby najpierw zmoczyć całego psa tak samo jak inne rasy psów. Goldeny mają podwójną sierść, dlatego tak ważne jest, abyś użył odpowiedniego szamponu dla tej rasy. Zmocz całego psa, zaczynając od grzbietu i przechodząc do przedniej części szyi. Następnie zmocz łapy, ogon i oczy. Powtarzaj tę czynność, aż całe ciało będzie czyste.

Najlepszym sposobem na uspokojenie szczeniaka rasy golden retriever przed kąpielą jest spokojne przemawianie do niego kojącym głosem. Im dłużej będziesz czekać, tym mniej prawdopodobne, że szczeniak będzie opierał się kąpieli. Najczęstszym powodem, dla którego pies nie jest kąpany zbyt wcześnie, jest strach. Wcześniejsze wzięcie golden retrievera do pierwszej kąpieli pomoże Ci przyzwyczaić go do tego procesu. Musisz również wziąć pod uwagę lokalizację i fizyczny dostęp do łazienki i węża, ponieważ wąż jest najłatwiejszym rozwiązaniem.

Czyszczenie podszerstka

Pielęgnacja Twojego Golden Retrievera wymaga regularnego szczotkowania, aby ograniczyć możliwość powstawania mat i usunąć martwe komórki skóry z podszerstka. Szczotkowanie rozprowadza także naturalne olejki na całej sierści, dlatego należy regularnie kąpać psa, co najmniej raz w tygodniu. Kąpiel usuwa również luźną sierść i sierść, co jest szczególnie ważne wiosną, kiedy pies więcej zrzuca sierść. Oprócz zapewnienia psu większego komfortu, regularne szczotkowanie pomaga zidentyfikować nieprawidłowe narośla, ropnie i inne infekcje w sierści psa.

Z pewnością cię zainteresuje:   Jaka jest waga Golden retrievera - jaką dietę stosować

Aby wykąpać swojego Golden Retrievera, należy dokładnie zmoczyć sierść, łącznie z podszerstkiem. Następnie nałożyć łagodny szampon dla psów i wmasować go w sierść od przodu do tyłu, zaczynając od głowy. Unikać mycia twarzy i oczu, ponieważ są to miejsca wrażliwe. Następnie wysusz psa w chłodnym miejscu i delikatnie wyszczotkuj sierść, aby usunąć z niej zanieczyszczenia. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, zapewnisz swojemu psu zdrową i radosną sierść.

Pozbywanie się pcheł i kleszczy

Pozbycie się pcheł i kleszczy to dwa najważniejsze zadania podczas kąpieli szczeniąt rasy Golden Retriever. Podczas regularnych kąpieli możesz stosować „kąpiele z wrzosem”, aby zabić pchły i kleszcze. Metoda ta jest znacznie bezpieczniejsza i mniej toksyczna niż tradycyjny szampon przeciw pchłom. Możesz również stosować nicienie do zabijania pcheł w swoim ogrodzie.

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Pchły mogą żyć do 14 dni. Nawet jeśli je zabijesz, będą się nadal rozmnażać. Najprostszym sposobem zapobiegania infestacji pcheł i kleszczy u szczeniąt rasy Golden Retriever jest regularne stosowanie preparatów zapobiegających pchłom. Produkty te mogą mieć postać płynów do stosowania miejscowego, proszków lub obroży.Równie ciekawe: