Golden retiever długowłosy - jak dbać o łapy i paznokcie

Golden retiever długowłosy – jak dbać o łapy i paznokcie

Jeśli Twój Golden ma problemy z łapami i paznokciami, powinieneś dowiedzieć się jak o nie dbać. Długie paznokcie i włosy na łapach są nie tylko niewygodne dla psa, ale mogą również przeszkadzać w prawidłowym chodzeniu. Aby utrzymać paznokcie i włosy w łapach Twojego Goldena krótkie i zdrowe, spróbuj używać obcinacza do paznokci dla psów. Pamiętaj, aby nie przycinać ich zbyt mocno, ponieważ może to spowodować krwawienie. Używaj także pilnika do paznokci, aby wygładzić szorstkie krawędzie, aby nie uszkodzić łap i paznokci Twojego psa.

Jeśli Twój Golden wymaga regularnej pielęgnacji, rozważ zakup szczotki dla psa. Idealne jest codzienne szczotkowanie, ale bardziej realistyczne jest szczotkowanie dwa razy w tygodniu. Aby utrzymać łapy i paznokcie w dobrym stanie, kup psu szczoteczki do czyszczenia palców. Szczotki te mieszczą się na palcu i są dostępne w większości sklepów zoologicznych lub katalogów z artykułami dla zwierząt. Jeśli nie wiesz, jaką szczotkę kupić, poproś o pomoc lekarza weterynarii.

W zimne dni regularnie sprawdzaj łapy psa pod kątem obecności ciał obcych, które mogą w nich utknąć. Stosuj środki nawilżające do łap, aby zapobiec pękaniu łap i paznokci. Myj łapy psa po wyjściu na dwór. Upewnij się, że zmyłeś z nich wszelkie produkty do odladzania lub lód. Często zdarza się, że śnieg twardnieje i tworzy lodowe kulki, które przywierają do łap psa. Po mroźnej pogodzie spróbuj wziąć ciepłą kąpiel lub prysznic dla swojego psa.

Opuszki łap Golden Retrieverów wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a Ty powinieneś obcinać im paznokcie co najmniej dwa razy w miesiącu, aby utrzymać połysk ich sierści. Powinieneś również regularnie sprawdzać opuszki łap i płatki uszu pod kątem suchości i pęknięć. Jest to szczególnie ważne u psów z problemami stawowymi, ponieważ mogą one nie być w stanie efektywnie kucać, aby oczyścić sierść z odchodów.

Z pewnością cię zainteresuje:   Trzymanie moczu przez szczeniaki Golden retrivera

Jako długowłosy golden retiever musisz poświęcić odpowiednią uwagę paznokciom i łapom swojego golden retievera. Paznokcie należy obcinać zawsze wtedy, kiedy wydaje nam się, że są zbyt długie lub kiedy klikają o twarde powierzchnie. Należy również zachować ostrożność podczas obcinania paznokci, ponieważ nie chcemy przeciąć palca. Skaleczenie może spowodować krwawienie i ból.

Szczeniak rasy golden retiever potrzebuje codziennego ruchu i zajęcia. Jeśli Twój golden jest szczeniakiem z ratunku, możesz pomóc mu w przyuczeniu do bycia dobrym zwierzakiem, wyprowadzając go na spacer. American Kennel Club opisuje goldeny jako „otwarte, przyjazne i łatwe w szkoleniu”.

Powinieneś regularnie kąpać swojego golden retievera, aby usunąć z jego sierści brud i kołtuny. Możesz także częściej szczotkować jego sierść, co pomaga ograniczyć ilość luźnych włosów i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia problemów skórnych. Oprócz kąpieli należy sprawdzać, czy u psa nie występują pchły, zaczerwienienia, grudki i inne nietypowe objawy skórne.

Równie ciekawe: