Pielęgnacja sierści u czarnego labrador retievera

Pielęgnacja sierści u czarnego labrador retievera

Jeśli chodzi o pielęgnację Twojego czarnego labradora retrievera, możesz rozważyć kilka opcji. Rasa ta znana jest z puszystej sierści i dużej aktywności. Należy jednak wiedzieć, że psy te również dużo zrzucają i mogą cierpieć na chorobę woblerową, jeśli nie są leczone. Oto kilka wskazówek, jak dbać o ich sierść. Zalecamy comiesięczną kąpiel psa.

Czarne Labradory Retrievery są słodkie i puszyste
Chociaż czarne labradory retrievery znane są z tego, że są najsłodszą i najbardziej puszystą rasą psów, wymagają dużej ilości ruchu i uwielbiają wodę. Należy zabierać je na spacer kilka razy dziennie, co najmniej dwa. Ten typ psa potrzebuje około 30-60 minut ruchu dziennie i powinien być zawsze prowadzony na smyczy, aby uniknąć wypadków. Psy te powinny być nadzorowane podczas spacerów, ale na krótkich dystansach zazwyczaj same się przemieszczają.

Sierść czarnego labradora jest krótka, puszysta i zazwyczaj czarna. Psy te są często znane ze swoich długich ogonów w kształcie wydry, które umożliwiały im poruszanie się w wodzie. Psy długowłose nie mogły przetrwać w tym klimacie, dlatego też musiały utrzymywać krótką i puszystą sierść. Nazwa Labrador przywędrowała do Anglii z Kanady, kiedy angielscy szlachcice przywieźli psy do swojego kraju i nazwali je Labradorami. Te urocze i kochane szczeniaki są również wielkimi łasuchami, które są całkowicie oddane swoim właścicielom.

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z mmalik.pl

Są to również psy aktywne i szczupłe.

Rasa Labrador Retriever jest znana ze swojej inteligencji i aktywnego trybu życia. Ze względu na wysoki poziom energii Labrador Retriever często bywa niegrzeczny, co może prowadzić do niefortunnych sytuacji. Labrador będzie biegał i gonił za przedmiotami o interesującym zapachu, w tym za ludźmi. Wymagają od trzydziestu do czterdziestu pięciu minut ćwiczeń dziennie. Są doskonałym wyborem dla aktywnych rodzin, ponieważ dobrze sobie radzą, gdy mają mało miejsca do biegania.

Amerykańskie labradory retrievery są energiczne, uwielbiają aportować i pływać. Znane są również z doskonałych wyników w agility, dock divingu i próbach myśliwskich. Psy te są bardzo aktywne i szczupłe, co jest ważne dla ich zdrowia. Mimo że są to duże psy, amerykańskie labradory retrievery doskonale nadają się dla rodzin z młodszymi dziećmi. Psy te są nadal aktywne i szczupłe, dlatego potrzebują dużo ruchu, aby zachować dobrą kondycję.

Dużo zrzucają

Sierść czarnego labradora retrievera jest gęsta i krótka, i dość często się zrzuca. Najwięcej sierści zrzuca się latem i jesienią. Chociaż sierść nie jest zbyt skomplikowana, konieczne jest jej regularne szczotkowanie i kąpiele. Klub Labradora Retrievera zaleca kąpanie psa raz w miesiącu. Czarny Labrador Retiever wymaga regularnego szczotkowania, ponieważ zrzuca więcej sierści niż jakikolwiek inny kolor.

Z pewnością cię zainteresuje:   Na co szczepić Golden retrivera?

Sierść czarnego Labradora Retievera może być trudna do opanowania ze względu na grubą, podwójną sierść. Można sobie poradzić z jej zrzucaniem szczotkując ją w razie potrzeby i podając odpowiednie pożywienie. Sierść Twojego labradora będzie wyjątkowa, dlatego wybór koloru pasującego do Twojego domu jest bardzo ważny. Jeśli zauważysz nadmierne linienie, możesz rozważyć usunięcie sierści. Więcej informacji na temat właściwej pielęgnacji sierści czarnego labradora retievera znajdziesz w dalszej części artykułu!

Mają chorobę wobblera

Jeśli Twój Black Labrador Retiever ma chorobę wobblera, powinieneś jak najszybciej podjąć leczenie. Zespół wobblera może być leczony na wiele sposobów, w tym przy pomocy opieki medycznej i medycyny alternatywnej. Jeżeli pies nie reaguje na leczenie, konieczne może być leczenie chirurgiczne, aby przywrócić mu zdolność poruszania się. Postępowanie chirurgiczne może poprawić ogólne rokowania i jakość życia dotkniętych chorobą psów. Skuteczność leczenia nieoperacyjnego wynosi około 50%, natomiast leczenie chirurgiczne jest bardziej skuteczne w zaawansowanych przypadkach choroby.

Choroba woblerowska ma charakter postępujący, a jej objawy obejmują powłóczenie nogami i krótkie kroki. W ciężkich przypadkach choroba ta może powodować ucisk rdzenia kręgowego, co prowadzi do chodu „dwunożnego”. Zespół Wobblera może w końcu doprowadzić do całkowitego paraliżu. Obecnie nie ma lekarstwa na chorobę woblerowską, ale leczenie może być skuteczne u psów dotkniętych tym schorzeniem. Chorobę tę można wykryć za pomocą rezonansu magnetycznego.

Wymagają regularnej pielęgnacji

Czarny Labrador Retiever wymaga regularnej pielęgnacji, tak jak każdy inny pies. Podszerstek na ich sierści pomaga im odpychać wodę i chroni je przed poparzeniami słonecznymi. Dobrze wypielęgnowany pies może się ogrzać w zimowe noce i ochłodzić w letnie popołudnia. Pielęgnację labradora najlepiej zacząć jak najwcześniej. Możesz pielęgnować szczeniaka, kąpiąc go regularnie. Pielęgnacja czarnego labradora może odbywać się codziennie lub co drugi dzień, o ile nie szkodzi to jego skórze.

Dobrą rutyną jest też przycinanie paznokci. Psy te źle znoszą długie paznokcie, dlatego należy je regularnie przycinać, aby nie kaleczyć łap. Pamiętaj o przycinaniu paznokci co najmniej dwa razy w roku. Regularnie sprawdzaj paznokcie i nasłuchuj czy nie klikają. Przycinanie paznokci sprawi, że Twój labek będzie szczęśliwy i zdrowy. Dobra pielęgnacja powinna obejmować regularne kąpiele i obcinanie paznokci.

Równie ciekawe: