Golden retiever biszkoptowy kolor - historia

Golden retiever biszkoptowy kolor – historia

Angielski kremowy, czerwony i tweedowy spaniel wodny są popularnymi typami Golden Retrieverów. Ale jaka historia kryje się za tymi wyjątkowymi odmianami kolorystycznymi? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się fascynujących informacji! Początki Golden Retrievera sięgają dziewiętnastego wieku. Fascynująca jest także historia ich koloru biszkoptowego. W tym artykule poznamy historię tych wyjątkowych ras i dowiemy się, w jaki sposób stały się one popularne wśród właścicieli.

Kremowy angielski Golden Retriever

Chociaż English Cream Golden Retriever jest stosunkowo nową rasą, posiada wiele pożądanych cech. Ten kolor sierści jest wynikiem selektywnej hodowli i połączenia różnych uwarunkowań genetycznych. Pies ten ma taki sam kolor sierści jak amerykański angielski Golden Retriever, ale jest jaśniejszy, kremowy. Z tego powodu wielu hodowców psów zaczęło importować tego psa z różnych krajów. Kilku amerykańskich hodowców również zaczęło importować tę rasę, a wiele z tych psów jest obecnie uznawanych za standardowe angielskie psy kremowe.

Angielski kremowy Golden Retriever nie jest odrębną rasą psów, lecz odmianą rasy Golden. Kolor ich sierści jest zazwyczaj od jasnokremowego do białego. Ta odmiana kolorystyczna jest uznawana przez AKC i może być zarejestrowana. Angielski kremowy Golden ma wszystkie te same cechy, co inne typy Golden Retrieverów, takie jak inteligencja, skłonność do podporządkowywania się i chęć dogadzania. Pies ten jest wspaniałym zwierzęciem dla całej rodziny.

Czystej rasy golden retriever może kosztować od 1500 do 2500 dolarów. Jeśli szukasz psa na wystawę, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić za szczeniaka ponad 3500 dolarów. Szczeniaki rasy English Cream Golden są jednak bardziej przystępne cenowo i można je adoptować ze schronisk dla zwierząt i innych grup ratowniczych. Czystej krwi angielski Golden Retriever może kosztować nawet 3500 dolarów. Świadectwa zdrowia tych szczeniąt i inne koszty weterynaryjne mogą wynieść nawet ponad tysiąc dolarów.

Tweed Water Spaniel

Tweed Water Spaniel to wymarła rasa, która pomogła ukształtować współczesnego Golden Retrievera i Curly Coated Retrievera. Opisywany jako brązowy pies o atletycznej budowie, pochodzi z okolic Berwick-upon-Tweed w Szkocji. Mimo że nie jest dobrze znana poza tym obszarem, uważa się, że rasa ta powstała w wyniku skrzyżowania miejscowych psów wodnych z importowanymi psami wodnymi rasy St John’s.

Współczesny Golden Retriever jest krzyżówką setera irlandzkiego i żółtego retrievera. Krzyżówka ta łączy cechy obu ras, dając w efekcie współczesnego Golden Retrievera. Ponadto wyginął już Tweed Water Spaniel, co oznacza, że rodowód Golden Retrievera jest jeszcze starszy. Historia tego psa sięga połowy XIX wieku, kiedy to Lord Tweedmouth, arystokrata z miasta Ladykirk, rozpoczął hodowlę Tweed Water Spaniela i Yellow Retrievera.

Umaszczenie Golden Retrievera jest intensywnie złote z odcieniem brązu. Imię Goldie odnosi się do złotej sierści psa, która może być jasnożółta lub intensywnie złota. Golden Retrievery znane są również pod różnymi przydomkami, takimi jak Goldie, Buff, Sun, Ginger i Pumpkin. Niektóre psy są określane jako rasy psów czerwonych, a Golden Retriever należy do tej grupy.

Czerwony Golden Retriever

Biszkoptowy kolor czerwonego Golden Retrievera jest oparty na umaszczeniu i uszach rasy. Jest to cecha zmienna. Najczęstszym kolorem sierści Golden Retrievera jest jasny. Jednak w zależności od rasy i typu umaszczenia może być ono również czarne lub ciemnobrązowe. Ciemne goldeny mają zazwyczaj czarne lub ciemnobrązowe uszy, podczas gdy jasne goldeny mają uszy jasnobrązowe. Kolor uszu jest dokładnym wskaźnikiem prawdziwego koloru dorosłego psa.

Czerwony Golden Retriever ma geny setera irlandzkiego, irlandzkiego spaniela wodnego i Bloodhounda. Jest to hybryda tych ras z najlepszymi cechami każdej z nich. Psy te są cenne jako towarzysze polowań, psy policyjne i psy służbowe. Rasa ta jest niemal tak stara jak sama rasa Golden Retriever, a rude były hodowane z wieloma różnymi rasami i nierzadko spotyka się psy o różnych kolorach.

Chociaż najczęściej spotykanym kolorem czerwonego Golden Retrievera jest czerwono-biały miś, historia tego wyjątkowego koloru u goldenów jest długa. Pierwotnie psy te były hodowane do polowania na ptactwo wodne, a ich naturalny instynkt do polowania i odzyskiwania zwierząt nadal przejawia się w tym wyjątkowym kolorze. Podobnie jest z wieloma Labradorami, które mają geny myśliwskie. Są one rasą popularną wśród wielu właścicieli.

Z pewnością cię zainteresuje:   Kiedy i jak obcinać Golden retievera

Angielski kremowy

Jeśli szukasz historii koloru biszkoptowego Golden Retievera, masz szczęście! Na świecie istnieje kilka różnych kolorów golden retrieverów. Ten artykuł jest przeglądem najpopularniejszych kolorów golden retrieverów. Dzięki niemu dowiesz się, skąd pochodzi każdy z nich. Mamy nadzieję, że znajdziesz idealnego golden retrievera dla swojej rodziny! golden retriever biscuit to jedna z najpopularniejszych odmian golden retrieverów.

Historia tej ukochanej rasy została szczegółowo opisana w wielu książkach i dokumentach. Winnifred M. Charlesworth, autorka Księgi Złotego Retrievera, oparła swoją teorię na pochodzeniu rasy. Według niej, golden retrievery pochodzą z Rosji. Sir Dudley Coutts Marjoribanks, pierwszy baron Tweedmouth, miał osiem owczarków kaukaskich wyhodowanych przez Marjoribanksa. Psy te miały umaszczenie od kremowego do jasnobrązowego.

Golden retrievery o umaszczeniu angielskim kremowym mają podobne cechy jak amerykańskie golden retrievery, ale mają jaśniejszy kolor sierści. Ponieważ nie są one uznawane przez kluby kynologiczne za odrębną rasę, można znaleźć szczeniaka o jasnym umaszczeniu i radosnym temperamencie. Możesz wybrać hodowcę angielskich kremowych golden retrieverów, który ma szczenięta na sprzedaż z informacjami o rodowodzie, ale uważaj na podróbki!

Rosyjskie psy do retrieverów

Pułkownik Trench twierdził, że Golden Retrievery były pierwotnie rosyjskimi psami cyrkowymi. Informację tę uzyskał od hodowcy Lorda Tweedmoutha, a jego opowieść jest powszechnie uznawana. Jednak dokładne pochodzenie tej rasy jest tajemnicą, ponieważ nie ma żadnych udokumentowanych dowodów na to, że psy te kiedykolwiek zostały sprowadzone do Wielkiej Brytanii. Możliwe, że psy te zostały przywiezione do Anglii jako zwierzęta domowe przez rosyjskich osadników, ale jest to mało prawdopodobne.

Historia golden retrievera zaczyna się w Szkocji, kiedy to lord Tweedmouth stworzył rasę z krzyżówki dwóch różnych rodzajów retrieverów. Pierwotnie psy te były wykorzystywane do odzyskiwania ptaków, a ich wodoodporna sierść czyniła je doskonałymi pływakami. Ich wysoka inteligencja i umiejętność znajdowania zwierzyny doprowadziły do uznania ich za rasę w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. Amerykański Kennel Club uznał tę rasę za oficjalną w 1925 roku.

Chromolitografia Ansdella z 1890 roku przedstawia pierwsze golden retrievery. Wielki dom Marjoribanków przez lata przechodził z rąk do rąk. W końcu wielki dom stał się albatrosem. Aby obniżyć podatki, zdjęto z niego dach, a drzewa zapuściły korzenie. W końcu Golden Retriever stał się ikoną rosyjskiego społeczeństwa.

Golden Retriever o ciemnym umaszczeniu

Biscuit, Golden Retriever o ciemnym umaszczeniu, był kiedyś w złym stanie po ukąszeniu przez grzechotnika. Jego właściciele czekali dwa dni, zanim zaczęli szukać pomocy medycznej dla swojego pupila, mając nadzieję, że uda im się go przekonać, by zrezygnował z życia. Wciąż dochodzi do siebie w szpitalu, gdzie jest poddawany osoczu i licznym operacjom. Będzie potrzebował kilku przeszczepów skóry, a w ciągu swojego życia przejdzie jeszcze wiele operacji.

Chociaż golden retrievery o ciemnym umaszczeniu mają podobne cechy jak czerwone i białe wersje tej rasy, różnią się od nich pod wieloma względami. Historia tej rasy sięga XIX wieku, kiedy to szkoccy myśliwi tęsknili za psem, który byłby bardziej zdolny do polowania. Trudno było im znaleźć odpowiednią rasę, ponieważ tradycyjne golden retrievery zjadały zdobycz lub ją uszkadzały. Obecnie rasa ta ewoluowała, aby stać się najlepszym psem myśliwskim dla każdego.

Amerykański Kennel Club zdefiniował trzy różne kategorie psów Golden Retriever. Jedna kategoria to psy czystej krwi. Liczba czystej rasy Golden Retrieverów jest ograniczona, co sprawia, że trudno jest znaleźć psa o czekoladowym umaszczeniu. Możliwe są również inne umaszczenia, choć niektóre z nich nie są akceptowane na tradycyjnych wystawach psów. Historia kolorów Golden Retrieverów może być fascynująca. I choć jeden kolor może Ci się nie podobać, możesz znaleźć idealnego psa do swojego domu.

Równie ciekawe: