Retiever z noszej szkocji - podstawowe informacje

Retiever z noszej szkocji – podstawowe informacje

Retiever szkocki pociągowy – podstawowe informacje

W tym artykule przedstawimy kilka podstawowych informacji o szkockim retrieverze, rasie psów myśliwskich o dużej budowie i kędzierzawym umaszczeniu. Celem ich hodowli było łapanie ptaków, w szczególności gęsi kanadyjskiej lub krzyżówki. Psy te są również wykorzystywane do chwytania puchacza i innych ptaków górskich. Ich sierść jest kręcona i zwykle wymaga cotygodniowego szczotkowania.

Szkockie Golden Retrievery są hodowane w celu przynoszenia krzyżówek lub gęsi kanadyjskich.
Rasa ta jest często określana mianem buldoga, ze względu na czarne plamy na białej sierści. Ma krótkie, krępej budowy ciało z długim i puszystym ogonem, a pierwotnie była wykorzystywana do pasterstwa małych gryzoni. Nazwa rasy pochodzi od kraju lub kontynentu, z którego pochodzi. Oto kilka faktów na temat tej pięknej rasy.

Gęś kanadyjska jest dużym ptakiem łownym. Jest czarno-biała. Rasa ta znana jest z wyostrzonego zmysłu powonienia. Jest to popularny ptak sportowy w Kanadzie i wielu innych krajach. Znana jest również jako krzyżówka, gęś lub gęś kanadyjska. Psy tej rasy są znane z umiejętności polowania na kaczki i krzyżówki, ale mogą być również hodowane w celu przynoszenia gęsi kanadyjskiej.

Są one również hodowane w celu przynoszenia puchacza lub innego ptaka górskiego.
Kłusownik szkocki nadaje się również do sprowadzania puchacza lub innego ptaka górskiego. Ptaki te dobrze leżą psu na początku sezonu. Zapędzone w zarośla zachowują się jak przepiórki, głośno gdacząc. Głuszce można upolować jednym strzałem, ale ich mięso jest doskonałe i z czasem ciemnieje.

Ten pies wskazujący potrafi wykryć obecność stada gniazdujących ptaków. Wiosną i latem można je zobaczyć w parach lub małych grupach. Jesienią mogą gromadzić się w małych stadach liczących do 50 ptaków. Niektóre z tych ptaków są zmuszane do lotu przez myśliwych. Potrafią one jednak złapać padłego głuszca lub innego ptaka górskiego nawet na nisko położonych łąkach.

Z pewnością cię zainteresuje:   Golden retiever biszkoptowy kolor - historia

Retiever szkocki jest również popularnym ptakiem łownym w Ameryce Północnej. Ich zasięg występowania rozciąga się od Maine do Minnesoty, w tym na Wielkich Równinach, jak również na południe do Południowej Dakoty i Kanady. Ich zasięg lęgowy jest znacznie szerszy, a gęś zbożowa wschodnia i gęś zbożowa południowa lęgną się na wybrzeżu Nowego Meksyku i południowej Luizjany.

Równie ciekawe: