Kiedy i jak obcinać Golden retievera

Kiedy i jak obcinać Golden retievera

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem

Aby utrzymać jak najlepszy wygląd sierści psa, należy regularnie trymować Golden Retrievera. Goldeny mają podwójną sierść, jedną podszerstek i drugą włos okrywowy. Podwójna sierść pomaga utrzymać ciepło w zimie i chłód w lecie. Jeśli jednak sierść Golden Retrievera nie jest regularnie trymowana, może stać się bardzo długa i falista. W tym artykule dowiesz się, kiedy i jak trymować sierść swojego psa.

Najpierw należy określić miejsce, w którym chcemy wyciąć sierść naszego goldena. Sierść należy przycinać tuż nad brodą i pod uchem psa. Aby ułatwić sobie zadanie, należy użyć nożyc do strzyżenia. Przycinaj sierść aż do opuszek psa. Po zakończeniu trymowania należy wyszczotkować sierść psa. Upewnij się, że przestrzegasz wszystkich wskazówek dotyczących trymowania sierści Golden Retrievera.

Jeśli Twój Golden Retriever ma paznokcie dłuższe niż palce u stóp, powinieneś je regularnie obcinać. Długie paznokcie mogą utrudniać chodzenie i powodować uszkodzenia układu kostnego. Obcinaj paznokcie co tydzień, aby uniknąć skręcenia palców, bolesnych zadrapań i rozdrapanych paznokci. Do tego celu można użyć narzędzia Dremel. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu narzędzia. Jeśli Twój Golden Retriever ma wyjątkowo długie paznokcie, powinieneś je obcinać co kilka tygodni.

Aby przyciąć ogon Golden Retrievera, zacznij od przytrzymania łapy psa do tyłu i zaznacz kciukiem określoną długość na ogonie. Następnie za pomocą nożyczek przycinamy włosy do pożądanej długości. Nowa długość powinna sięgać górnej części opuszek łap. Po trymowaniu należy wysuszyć sierść psa grubym ręcznikiem. Jeśli nie jesteś pewien, jak przycinać sierść psa, możesz skonsultować się z profesjonalnym groomerem lub zabrać go do salonu fryzjerskiego, aby uzyskać pomoc.

Równie ciekawe:

Z pewnością cię zainteresuje:   Pielęgnacja sierści u czarnego labrador retievera