Opieka nad 6-cio miesięcznym Golden retriverem

Opieka nad 6-cio miesięcznym Golden retriverem

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem klubgonczypolski.pl

Choć na początku opieka nad psem może wydawać się trudna, zdrowa dieta, regularne ćwiczenia, pielęgnacja i kontrole weterynaryjne są niezbędne dla jakości życia Twojego Goldena. Zawsze lepiej jest być proaktywnym w kwestii zdrowia Twojego Goldena, niż czekać, aż coś pójdzie nie tak, aby podjąć odpowiednie działania. Troska o zdrowie Twojego Goldena może wydawać się przytłaczająca, ale podzielenie zadań na proste, łatwe do wykonania kroki znacznie ułatwi Ci pracę.

Waga Twojego nowego pupila to kolejna kwestia, o którą należy się martwić. Goldeny są olbrzymimi psami i powinny ważyć co najmniej 20 funtów. Nie zawsze jednak tak jest i w wieku sześciu miesięcy Twój szczeniak może mieć niedowagę. Aby zapobiec temu problemowi, pamiętaj o częstym ważeniu szczeniaka i regularnym monitorowaniu jego wzrostu. W tym czasie organizm szczeniaka będzie się rozwijał i będzie potrzebował mniej pokarmu.

W zależności od stylu życia, jaki prowadzisz, szczeniak rasy golden może nie być odpowiedni dla Twojej rodziny. Psy te mogą być silne i hałaśliwe, a w stosunku do małych dzieci mogą zachowywać się agresywnie. Jeśli nie masz kilkorga dzieci poniżej siódmego roku życia, goldeny nie są zalecane dla rodzin z małymi dziećmi. Goldeny są także notorycznie kiepskimi psami stróżującymi i mogą chwycić latarkę, aby przestraszyć włamywacza! Mogą również stać się agresywne i nabrać złych nawyków, jeśli nie poświęca się im wystarczająco dużo uwagi, zwłaszcza jeśli nie są odpowiednio wcześnie socjalizowane.

Opiekę nad szczeniakiem rasy golden retriever należy rozpocząć jak najwcześniej. Sześciomiesięczny Golden Retriever powinien być trzymany z dala od słońca, suchego i gorącego lata, a Ty musisz być przygotowany na jak najszybszą wizytę u weterynarza. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pamiętaj o ubezpieczeniu zdrowotnym dla swojego psa rasy golden retriever. Pokryje ono do 90% wydatków związanych ze zdrowiem Twojego złotego szczeniaka.

Z pewnością cię zainteresuje:   Sucha karma dla szczeniaka – jak wybrać najlepszą dla Twojego czworonoga?

Równie ciekawe: