Opieka nad starym Golden retriverem

Opieka nad starym Golden retriverem

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z

Jeśli masz starszego Golden Retrievera, musisz zwrócić uwagę na pewne szczególne oznaki. Twój pies może zacząć zwalniać i stawać się niezdarny. Może mieć sztywne stawy lub zapalenie stawów. Jeśli pies ma trudności z chodzeniem lub poruszaniem się, być może nadszedł czas na wizytę u lekarza weterynarii. Mętne oczy to kolejny znak ostrzegawczy. W zaawansowanych przypadkach golden może stracić wzrok i słuch z powodu stwardnienia soczewki lub zaćmy.

Opieka nad starzejącym się Golden Retrieverem może polegać na regularnych wizytach u weterynarza. Powinieneś zabierać psa do weterynarza co najmniej dwa razy w roku lub co sześć miesięcy. Nie czekaj z wizytą u weterynarza aż pies zachoruje, ponieważ wtedy może być już za późno. Regularne wizyty pozwolą lekarzowi weterynarii zapoznać się z Twoim psem i wychwycić problemy, zanim się nasilą. Już dziś umów się na wizytę i zapewnij swojemu psu opiekę, której potrzebuje.

Zakup nowej obroży i smyczy jest bardzo ważny dla Twojego psa. Wybierz obrożę, która jest dobrze dopasowana do głowy i szyi Twojego Golden Retrievera. Wybierz obrożę, która ma co najmniej sześć stóp długości i jest wykonana z materiału, którego pies nie będzie w stanie przegryźć. Nigdy nie używaj obroży z dławikiem. Koniecznie kup też dla niego szelki. Szelki są również dobrym pomysłem, ponieważ wywierają mniejszy nacisk na szyję psa i nie pozwalają mu na odciąganie Cię od siebie.

Równie ciekawe:

Z pewnością cię zainteresuje:   Najlepszy szampon dla Golden retrivera