Golden retever jakie osiąga rozmiary - wielkość

Golden retever jakie osiąga rozmiary – wielkość

Rasa ta znana jest z figlarnej natury i mniej poważnego usposobienia niż inne psy. Chociaż dorosłe osobniki mogą być bardziej powściągliwe niż szczenięta, Goldeny znane są z wysokiego poziomu energii i zamiłowania do przebywania na świeżym powietrzu. Pireneje i inne rasy mają wyższy poziom energii, ale obie są równie wspaniałe. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, rozważając zakup Goldena lub Wielkiego Pirenejczyka do swojego domu.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z

Golden Retrievery

Chociaż Golden Retrievery znane są ze swoich ogromnych rozmiarów, nie wymagają dużych przestrzeni życiowych. Doskonale czują się wtulone w Twoje kolana. Możesz dzielić z nim kanapę, a nawet schować psa pod nogami. Nie wymagają dużo miejsca w domu, ale mogą być trudne w obsłudze, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do posiadania dużego psa w domu. Mniejszy szczeniak rasy Golden może być w stanie sobie poradzić, natomiast 75-kilogramowy pies może być trudny w obsłudze.

Aby uniknąć nieszczęśliwego szczeniaka, obserwuj wzrost swojego goldena. Pomoże Ci to zidentyfikować ewentualne zahamowania wzrostu szczeniaka. Jeśli nie wiesz, jak będzie rósł Twój szczeniak, skorzystaj z narzędzia klinicznego opracowanego przez Waltham Petcare Science Institute. Narzędzie to wykorzystuje dane naukowe do oszacowania potencjału wzrostu szczeniaka. W ciągu pierwszych kilku miesięcy monitoruj wzrost swojego goldena, aby stwierdzić, czy jest na dobrej drodze do osiągnięcia dużych rozmiarów.

Pies ten jest doskonałym zwierzęciem rodzinnym. Są łatwe w prowadzeniu, przyjazne, chętne do zabawy i uwielbiają spędzać czas z rodziną. Będą za Tobą podążać, jeśli nie zostawisz ich samych. Psy te są również łagodne w stosunku do dzieci i tolerancyjne wobec kotów. Golden Retrievery są wspaniałymi towarzyszami zarówno dla dzieci, jak i dla kotów, a także chętnie bawią się z innymi psami. Jeśli szukasz nowego psa do rodziny, rozważ adopcję Goldena.

Angielski kremowy Golden Retriever

Jeśli jesteś nowym właścicielem zwierzęcia, możesz zastanawiać się, jak wychować psa rasy English Cream Golden Retriever. Szkolenie tego słodkiego i lojalnego psa nie jest wcale takie trudne. Jest on znacznie łatwiejszy w szkoleniu niż jego amerykański odpowiednik, ale wymaga codziennych energicznych ćwiczeń. Jeśli nie będziesz regularnie ćwiczyć, może się okazać, że pies wyładuje swoją energię na Twoich rzeczach. Z tego powodu ważne jest, aby socjalizować szczeniaka od najmłodszych lat.

Z pewnością cię zainteresuje:   Brytyjski Golden retriver - opieka

Angielski kremowy golden retriever jest niezwykle inteligentny i lojalny. Są bardzo łatwe w szkoleniu, dzięki czemu doskonale nadają się na psy rodzinne. Istnieją jednak pewne istotne różnice między goldenami angielskimi a amerykańskimi. Angielskie golden retrievery są stosunkowo zdrowsze niż ich amerykańskie odpowiedniki, ale nie jest to gwarancją. Zdrowy pies rodzicielski i jasny kolor sierści są ważne przy wyborze angielskiego kremowego goldena. Mimo różnic w wyglądzie, wszystkie podtypy są potomkami tej samej szkockiej linii krwi.

Chociaż kolor sierści angielskiego kremowego goldena nie koreluje z ryzykiem zachorowania na raka, to jednak warto wiedzieć o rodzicach szczeniaka. Rasa ta jest podatna na limfosarcomę. Golden Retriever Club of America szacuje, że 60 procent jego członków w pewnym momencie życia będzie cierpiało na jedno z tych schorzeń. Wczesna kastracja wpływa także na rozwój hormonów gonadalnych, dlatego ważne jest, aby znaleźć szczenięta od rodziców wolnych od nowotworów.

Pireneje Wielkie

Pirenejskie psy są bardzo wytrzymałe i potrzebują codziennego ruchu. Wystarcza im szybki spacer, ale preferują także wędrówki w zimne dni i w śniegu. Mimo że pirenejczyki dobrze znoszą przebywanie na dworze, wymagają regularnego szczotkowania sierści. W okresie linienia konieczne jest codzienne szczotkowanie, a psy mogą się od czasu do czasu ślinić. Psy te są notorycznie nieporządnymi poidłami, dlatego należy być przygotowanym na bałagan.

Pirenejczyk wielki jest bardzo aktywną rasą, która doskonale nadaje się do pilnowania zwierząt gospodarskich. Mimo że jest to potężny pies stróżujący, jest bardzo łagodny w stosunku do dzieci i członków rodziny. Ważne jest jednak, aby od szczenięctwa socjalizować psa z dziećmi i innymi zwierzętami, w tym z innymi psami. Upewnij się, że pies jest wyszkolony do radzenia sobie z różnego rodzaju ludźmi i hałasami, aby zapobiec ewentualnym wypadkom.

Pirenejczyk wielki ma gęstą, odporną na warunki atmosferyczne podwójną sierść. Podszerstek jest delikatny i wełnisty, natomiast sierść zewnętrzna jest długa i płaska. Sierść jest odporna na działanie czynników atmosferycznych i stanowi ochronę przed deszczem, śniegiem i wiatrem. Pirenejczyk wielki ma podwójne pazury na tylnych łapach. Ogon jest długi i kręcony, przypominający pantalony.

Równie ciekawe: