Trzymanie moczu przez szczeniaki Golden retrivera

Trzymanie moczu przez szczeniaki Golden retrivera

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z

Zatrzymanie moczu u szczeniąt rasy Golden Retriever

Jeśli niepokoi Cię zdolność Twojego szczeniaka do załatwiania się, być może zauważyłeś problem z zatrzymaniem moczu. Lekarz weterynarii może założyć cewnik, aby opróżnić pęcherz moczowy Twojego zwierzęcia i spróbować ustalić źródło zalegania moczu. Jeśli to się nie uda, lekarz weterynarii może przepisać leki, które pomogą Twojemu szczeniakowi uporać się z tym problemem. Jeśli lekarz weterynarii nie zaproponuje zabiegu, należy dokładnie przestrzegać jego zaleceń.

Możliwości leczenia chorób układu moczowego u szczeniąt rasy Golden Retriever

Istnieje kilka opcji leczenia chorób układu moczowego u szczeniąt rasy Golden Retriever, w tym leczenie farmakologiczne i chirurgiczne. Infekcje dróg moczowych są wywoływane przez bakterie znajdujące się w układzie moczowym, które wędrują do nerek i pęcherza moczowego. Objawy tej choroby obejmują częste oddawanie moczu, ból przy oddawaniu moczu i krew w moczu. W niektórych przypadkach pies może nie wykazywać żadnych objawów choroby, co oznacza, że lekarz weterynarii musi ją zdiagnozować podczas rutynowego badania moczu. Ponadto, psy z cukrzycą lub hiperadrenokortycyzmem są również podatne na to schorzenie.

W niektórych populacjach ludzkich skuteczne okazały się pojedyncze dawki flurochinolonów. Trimetoprim-sulfadiazyna była kiedyś powszechnie przepisywana w protokołach krótkotrwałego leczenia kobiet z niepowikłanym zapaleniem układu moczowego. Flurochinolony mogą być skuteczne w leczeniu niepowikłanego zakażenia układu moczowego u szczeniąt rasy Golden Retriever i mają wiele zalet w porównaniu z innymi środkami przeciwbakteryjnymi. Jednakże istnieje niewiele obiektywnych danych na temat skuteczności tych metod leczenia.

Seria przypadków stosowania zatyczek do cewki moczowej u psów

W Journal of Canine Medical Genetics opublikowano ostatnio serię przypadków zatkania cewki moczowej u dziewięciu szczeniąt rasy Golden Retriever. U dziewięciu z 10 badanych szczeniąt stwierdzono obecność struwitów. Szczenięta te były głównie płci męskiej. Chociaż nie ustalono konkretnej przyczyny powstawania tych kamieni, były one bardzo rozpowszechnione u pugów i występowały w nadmiarze w zgłoszeniach. Podejrzewa się, że może to mieć związek z czynnikami genetycznymi.

Z pewnością cię zainteresuje:   Dlaczego warto kupić Golden retrivera?

U siedmiu z dziewięciu psów z dyssynergią zwieracza cewki moczowej podawano antybiotyki i fenoksybenzaminę. Trzy z tych psów otrzymały środki przeciwdrobnoustrojowe przed pobraniem próbek. Dwa psy poddano zabiegowi cewnikowania przezcewkowego z przepłukiwaniem jałowym roztworem soli fizjologicznej. U dwóch psów cewnikowanie było trudne. Jeden pies miał atoniczny pęcherz moczowy.

Możliwości leczenia bakteriurii u psów z uszkodzeniem rdzenia kręgowego

Możliwości leczenia bakteryjnej infekcji dróg moczowych po urazie rdzenia kręgowego u psów mogą być różne. Częstość występowania zakażeń układu moczowego u psów z uszkodzeniem rdzenia kręgowego jest wysoka i wiąże się z niższym wskaźnikiem przeżywalności niż u ludzi. U psów jednak dane dotyczące zakażenia dróg moczowych są ograniczone i dotyczą głównie szpitali specjalistycznych. Ponadto, psy mogą być bardziej podatne na zakażenia i inne powikłania ze strony układu moczowego.

U ludzi zaburzenia czynności przewodu pokarmowego leczy się za pomocą środków farmakologicznych, takich jak inhibitory pompy protonowej i prokinetyki. Leczenie zaburzeń motoryki przewodu pokarmowego obejmuje interwencje farmakologiczne, które hamują nadaktywność pęcherza moczowego, chociaż mogą one również upośledzać motorykę przewodu pokarmowego. U psów konieczne mogą być zabiegi chirurgiczne w przypadku jelita neurogennego, takie jak lewatywa zapobiegająca zatrzymaniu moczu i kolostomia.

 

Równie ciekawe: