Trzymanie moczu przez szczeniaki Golden retrivera

Trzymanie moczu przez szczeniaki Golden retrivera

Leczenie nietrzymania moczu u szczeniąt rasy Golden Retriever składa się z kilku etapów. W niektórych przypadkach konieczna jest operacja, ale w innych skuteczne mogą być leki. Oprócz nich w tym artykule omówiono także leczenie kamicy pęcherza moczowego i zaparć. Lekarz weterynarii może również zalecić leki stosowane w leczeniu nietrzymania moczu. Oto niektóre z najczęściej wykonywanych zabiegów w tym schorzeniu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z

Leczenie nietrzymania moczu u szczeniąt rasy Golden Retriever

Właściciele psów często określają szczenięta z nietrzymaniem moczu mianem psów inkontynentnych, ale termin ten nie jest właściwy, ponieważ niektóre psy są całkowicie nieświadome tego, że oddają mocz. Około 80% wszystkich przypadków prawdziwego nietrzymania moczu jest spowodowanych niewydolnością mechanizmu zwieracza, który jest odpowiedzialny za zatrzymywanie moczu w pęcherzu. Osłabienie szyi pęcherza powoduje, że mocz wycieka na skutek zmian ciśnienia wewnętrznego, kiedy szczenię leży.

Nietrzymanie moczu u szczeniąt może być leczone za pomocą leków, okludera cewki moczowej, podwiązania pęcherza moczowego lub kolagenu otaczającego mięsień zwieracza. Niestety, żaden z tych sposobów leczenia nie zapewnia trwałego rozwiązania. Większość lekarzy weterynarii ucieka się do operacji dopiero po wyczerpaniu wszystkich innych możliwości. Na szczęście większość psów reaguje na leczenie farmakologiczne. Jednak długi i trudny proces leczenia nietrzymania moczu nie jest pozbawiony komplikacji, a wielu właścicieli psów traktuje go po prostu jako problem przewlekły.

Badania neurologiczne w przypadku nietrzymania moczu u szczeniąt rasy Golden Retriever

Psy z nietrzymaniem moczu mogą wymagać przeprowadzenia badań neurologicznych w celu ustalenia przyczyny problemu. Stan ten może być spowodowany przez infekcje dróg moczowych, guzy lub inne nieprawidłowości w rdzeniu kręgowym lub mózgu. U samic może to być również wynikiem anomalii przedsionkowo-pochwowej. Lekarz weterynarii może wykonać szereg badań diagnostycznych w celu ustalenia przyczyny nietrzymania moczu.

Obecności UTI może towarzyszyć przepełnienie pęcherza moczowego lub przerywana emisja moczu podczas skurczów mimowolnych. Psy są podatne na pęknięcie pęcherza z powodu nadmiernego wypełnienia przy zamkniętym zwieraczu. Czasami do pęknięcia pęcherza dochodzi podczas ręcznego wyciskania pęcherza. Stan ten jest rzadki. Badania neurologiczne w kierunku nietrzymania moczu u szczeniąt rasy Golden Retriever

Z pewnością cię zainteresuje:   Wykorzystanie Golden retrivera w dogoterapii

Leczenie kamicy pęcherza moczowego u szczeniąt rasy Golden Retriever

Zapobieganie i leczenie kamicy pęcherza moczowego u szczeniąt ma kluczowe znaczenie dla dobrego samopoczucia Twojego zwierzęcia. Pierwszą linią obrony przed tymi kamieniami jest zmiana diety. Właściwa dieta może pomóc w zmniejszeniu stężenia niektórych minerałów w moczu psa i uczynić go mniej przyjaznym dla bakterii. Analiza moczu i powtarzane radiografie są niezbędne do jak najwcześniejszego wykrycia kamieni w pęcherzu moczowym. Regularne kontrole u lekarza weterynarii mogą pomóc w ustaleniu, czy u szczeniaka występują jakiekolwiek powracające problemy.

Lekarz weterynarii przeprowadzi badanie fizykalne i sprawdzi, czy nie występują infekcje dróg moczowych. Zdjęcia rentgenowskie i ultrasonograficzne mogą wykazać obecność kamieni w pęcherzu moczowym. W przypadku nawracającej krwi w moczu lub parcia podczas oddawania moczu, lekarz weterynarii może zalecić zabieg chirurgiczny w celu usunięcia kamieni. Może być konieczne połączenie obu tych zabiegów. Leczenie kamieni w pęcherzu moczowym u szczeniąt rasy Golden Retriever może obejmować zarówno leczenie farmakologiczne, jak i chirurgiczne.

Leczenie zaparć u szczeniąt rasy Golden Retriever

Najlepszym sposobem leczenia zaparć u szczeniąt rasy Golden Retriever jest zapewnienie psu dużej ilości ruchu, pokarmów bogatych w błonnik i dużej ilości wody. Należy również dbać o to, aby szczeniak był odpowiednio pielęgnowany. Jeśli jednak u Twojego szczeniaka nadal występują objawy, skontaktuj się z lekarzem weterynarii, aby dowiedzieć się, jakie masz możliwości. Skonsultuj się z lekarzem weterynarii w celu znalezienia najskuteczniejszego rozwiązania. Najskuteczniejsze leczenie zaparć u szczeniąt rasy Golden Retriever zależy od ich przyczyny.

Amerykański Związek Kynologiczny zaleca stosowanie produktów spożywczych i ziół jako domowych środków zaradczych dla Twojego psa. Unikaj środków na zaparcia u psów dostępnych bez recepty, ponieważ mogą one być niebezpieczne dla Twojego zwierzęcia. Skonsultuj się z lekarzem weterynarii, aby dowiedzieć się o bezpiecznych domowych sposobach leczenia zaparć. Nieleczone zaparcia mogą doprowadzić do wypadnięcia odbytnicy, w którym część jelit wydostaje się na zewnątrz przez odbyt.

 

Równie ciekawe: