Jak nauczyć Golden retrivera aportować?

Jak nauczyć Golden retrivera aportować?

Jeśli zastanawiasz się, jak nauczyć swojego Golden Retrievera aportowania, to dobrze trafiłeś. Ten artykuł pokaże Ci, jak zwiększyć chęć Twojego psa do aportowania. Te wskazówki szkoleniowe z pewnością ułatwią życie Twojemu psu! Zastosuj się do nich, a Twój pies pokocha aportowanie! I nie martw się – nie będziesz już musiał spędzać weekendów na aportowaniu piłki!

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z

Jak nauczyć Golden Retrievera aportowania?

Jeśli chcesz nauczyć swojego psa aportowania, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć. Po pierwsze, pamiętaj o zapewnieniu wielu nagród. Nawet jeśli Twój pies tylko nasika na zewnątrz, to i tak jest to świetny moment, aby go za to pochwalić i nagrodzić. Innym skutecznym sposobem nagradzania psa jest chwalenie go, gdy wita się z Tobą lub innym psem. Kiedy pies nauczy się tej komendy, będziesz zaskoczony, z jaką łatwością zacznie pobierać zabawkę.

Ucząc psa pobierania zabawki, zawsze kieruj się pozytywnym nastawieniem. Nawet jeśli pies początkowo nie chce pobierać zabawki, nie przestawaj go chwalić, aby go zachęcić i utrzymać jego motywację. Podczas szkolenia Golden Retrievera pamiętaj, że Twój golden może nie zawsze oddawać zabawkę, ponieważ myśli, że będziesz go gonił. W takim przypadku możesz go nagrodzić, dając mu smakołyk, gdy wróci z zabawką.

Aby zacząć uczyć swojego golden retrievera aportowania, spróbuj przedstawić mu zabawkę i powiedzieć „weź ją”. Kiedy pies chwyci zabawkę, pochwal go i nagródź. Stopniowo zwiększaj odległość, jaką pies musi pokonać, zanim upuści zabawkę. Kiedy pies nabierze wprawy w rozpoznawaniu i reagowaniu na ten nowy przedmiot, możesz wprowadzać mu inne zabawki, takie jak piłki tenisowe, piłki do skakania lub inne piłki.

Sposoby na zwiększenie chęci psa do szukania

Mimo że chęć psa do aportowania jest wrodzona, można go jednak uwarunkować, aby nauczył się aportować. Może się tak zdarzyć, ponieważ pies miał w przeszłości negatywne doświadczenia, czy to ze strony ludzi, czy innych psów. Na szczęście możesz poprawić motywację swojego psa, stosując się do kilku prostych wskazówek. Jeśli jesteś trenerem psów i szukasz pomysłów na to, jak zwiększyć chęć psa do aportowania, to dobrze trafiłeś!

Z pewnością cię zainteresuje:   Samica Golden retrivera

Pierwszym krokiem w poprawieniu motywacji psa jest zainteresowanie go tą czynnością. Dawaj psu smakołyki i chwal go, gdy odzyska zabawkę. Kiedy pies wróci z zabawką, zachęć go, podrzucając mu ją ponownie. To pobudzi popęd psa do zdobywania i sprawi, że będzie chciał kontynuować tę czynność. Gdy pies nauczy się tej zabawy, możesz dodać do układanki drugą zabawkę.

Aby ułatwić szkolenie, nagradzaj psa, gdy zwróci zabawkę. Możesz nagrodzić upuszczoną zabawkę, podrzucając inną, identyczną. Jeśli pies nie chce podnieść swojej zabawki, nagródź go smakołykiem. Po kilku dniach pies będzie w stanie rozpoznać różnicę między dwiema identycznymi zabawkami. Gdy pies nabierze pewności siebie, możesz rzucić mu tę samą zabawkę dwa razy, aby uzyskać lepszy efekt.

Sposoby szkolenia Golden Retrievera do aportowania

Jeśli Twój Golden Retriever nie jest już tak podekscytowany, istnieją sposoby, aby go wytrenować. Jednym z najprostszych sposobów na przyzwyczajenie psa do aportowania jest powolne wycofywanie się. W niektórych ekstremalnych przypadkach możesz być zmuszony zawrócić lub odejść. Retrievery nie lubią być pozostawione same sobie, dlatego dobrze jest zachowywać się tak, jakbyś gdzieś szedł. Kiedy retriever zrozumie, że nie chcesz być zostawiony w tyle, możesz wprowadzać różne rodzaje zderzaków.

Możesz również zacząć od wprowadzenia nowego polecenia dla Twojego goldena. Rzuć zabawkę w pewnej odległości i powiedz „weź”, „daj”, a następnie nagródź psa smakołykami. Powtarzaj tę czynność kilka razy, aż nauczysz swojego psa odzyskiwania zabawki. Kiedy chcesz się rozwijać, możesz stopniowo zwiększać odległość, za każdym razem ją zwiększając. Kiedy Twój golden retriever nauczy się już komendy, powinieneś zacząć ograniczać czynniki rozpraszające, aby ułatwić mu ten proces.

Zwracanie uwagi nie jest naturalnym instynktem każdego psa, a niektóre rasy po prostu go nie posiadają. Jest to umiejętność, której warto się nauczyć. Dzięki niej nie tylko zacieśnisz więź ze swoim pupilem, ale też będziesz mieć pewność, że nie wpadnie on w kłopoty z niebezpiecznymi przedmiotami, które nie są dla niego bezpieczne. Jakie są więc najlepsze sposoby na przyuczenie Golden Retrievera do aportowania?

Równie ciekawe: