Jakie cechy ma dorosły Golden retiever

Jakie cechy ma dorosły Golden retiever

Jakie cechy posiada dorosły Golden Retiver? W tym artykule omówione zostaną cechy fizyczne i temperament tej rasy. W artykule omówiono również standard rasy i opiekę zdrowotną. W kolejnych rozdziałach omówiono więcej informacji na temat tych psów. Artykuł ten nie ma być podręcznikiem, ale raczej ma dostarczyć informacji, które pomogą właścicielom w podjęciu świadomej decyzji. Golden Retriever jest radosnym, kochającym zabawę psem rodzinnym, który potrzebuje codziennego ruchu i uwagi.

Wzorzec rasy

Wzorzec rasy to dokument, który określa idealny wygląd, temperament i zachowanie Golden Retrievera. Celem standardu rasy jest utrzymanie spójności wśród Goldenów, zapewnienie, że rasa pozostaje wierna swoim początkom i nadaje się do swojego pierwotnego przeznaczenia. Hodowcy muszą przestrzegać standardów, aby uniknąć wszelkich warunków lub przesady, które są szkodliwe dla zdrowia, dobrostanu lub istoty psa.

Cechy fizyczne

Cechy fizyczne dorosłego psa rasy Golden Retiever są bardzo zróżnicowane. Pierwszą i najbardziej oczywistą cechą tej rasy jest jej duża długość. Do innych charakterystycznych cech fizycznych golden retrievera należą silne przednie ćwierćtusze, długa, szeroka głowa oraz gęsta, pierzasta sierść. Te cechy fizyczne znajdują odzwierciedlenie w kolorze sierści psa. Psy rasy golden retriever mają jedną z najgrubszych sierści wśród wszystkich ras psów, a jej pierzasta warstwa przyczynia się do tego, że pies w większości przypadków się rozrzuca. Z tego powodu nie jest zalecany dla osób z alergią na sierść zwierząt domowych. Ponadto psy tej rasy rosną bardzo szybko, osiągając pełną wysokość i wagę dorosłego osobnika pod koniec pierwszego roku życia.

Temperament

Golden retriever ma imponującą posturę i sympatyczny charakter. Psy tej rasy lubią pracę, a ich dostojny wygląd sprawia, że są doskonałym wyborem dla aktywnej rodziny. Golden Retievery są bardzo towarzyskie i często witają Cię w drzwiach, a nawet siadają u Twoich stóp, gdy jesteś smutny. Dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami, są też wspaniałymi psami służbowymi.

Opieka zdrowotna

Choć nie jest to częste, Golden Retrievery są podatne na pewne problemy z układem mięśniowo-szkieletowym. Dobra wiadomość jest taka, że wiele z tych problemów można zdiagnozować i leczyć. Jeśli jednak jesteś właścicielem starszego psa rasy Golden, musisz zwrócić uwagę na następujące aspekty opieki zdrowotnej, aby zapewnić psu długotrwałe zdrowie. Poniżej wymieniono najważniejsze cechy zdrowotne dorosłego psa rasy Golden Retriever.

Z pewnością cię zainteresuje:   Co zrobić gdy Golden retriver wyje w nocy

Alergie

Najłatwiejszym sposobem na wykrycie alergii u dorosłego Golden Retrievera jest zmiana diety na nową. Możesz zastąpić białka zwierzęce tymi, które znajdują się w diecie Twojego psa i rozważyć preparaty o mniejszej ilości składników. Należy pamiętać, aby dać psu minimum 12 tygodni na nowej diecie, zanim zaczniemy podawać mu cokolwiek z diety ludzkiej. Po tym okresie pies powinien wykazać oznaki poprawy i powrócić do starej diety.

Wielkość

Aby poznać dokładną wielkość dorosłego psa Golden Retiever, musisz najpierw zrozumieć budowę tej rasy. Golden Retriever jest przyjaznym zwierzęciem rodzinnym i tolerancyjnym psem pracującym. Rasa ta jest na ogół niewielka, osiąga wagę od 55 do 75 funtów i żyje od 10 do 12 lat. Rasa ta jest wyjątkowo łatwa w szkoleniu i tolerancyjna w stosunku do dzieci. Dodatkową zaletą tej rasy jest to, że zachowuje ona swoje szczenięce usposobienie aż do dorosłości.

Waga

Waga dorosłego Golden Retrievera jest bardzo zróżnicowana. Może ona wynosić od 65 do 80 funtów, podczas gdy samice mogą ważyć do 55 funtów. Samiec rasy golden retriever osiąga swój szczytowy wzrost w wieku około jednego roku. Waga jest głównym problemem dla tej rasy psów. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie należy wziąć pod uwagę tempo wzrostu i stan zdrowia psa. Dorosły golden może znajdować się w górnej lub dolnej części tego przedziału, dlatego przed zakupem należy zapoznać się z tabelą wzrostu.

Równie ciekawe: