Flat coated retriever - opis rasy

Flat coated retriever – opis rasy

Flat-Coated Retriever to bardzo duży pies, osiągający wysokość do 24,5 cm i wagę do 80 funtów. Pierwotnie psy te powstały w Anglii w 1800 roku, ale wyszły z mody po I wojnie światowej. Choć ich nazwa sugeruje, że są urocze i wesołe, to jest to rasa bardzo pracowita. Flat-Coated Retriever znany jest ze swoich zdolności adaptacyjnych i umiejętności przystosowania się do różnych środowisk.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z

Flat-Coated Retriever to pies z poczuciem humoru

Retriever o płaskim umaszczeniu jest często nazywany „Piotrusiem Panem” wśród psów. Ta rasa psów wita dzień z entuzjazmem, witając ludzi i doświadczenia z najbardziej merdającym ogonem w pomieszczeniu. Z tego powodu Flat-Coaty są często określane jako psy z poczuciem humoru. Oto kilka zabawnych faktów na temat tej rasy.

Retriever płaskonosy ma żywy, otwarty temperament, który czyni go idealnym towarzyszem. Jest pełen energii i lubi bawić się na podwórku oraz przeżywać nowe przygody ze swoim właścicielem. Mimo że jest to rasa pracowita, raczej nie szczeka na obcych, co czyni ją dobrą rasą dla rodzin z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi.

Jest towarzyskim motylem

Flat Coated Retriever jest rasą aktywną społecznie i żywiołową. Uwielbiają poznawać nowych ludzi i nawiązywać kontakty z innymi zwierzętami. Są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi, lubią aportować i gonić za zwierzyną. Jako rasa pracująca, Flat Coated Retriever doskonale sprawdza się w zwinności i pracy węchowej. Chociaż psy tej rasy są wykorzystywane głównie do tropienia zwierzyny, są również doskonałymi zwierzętami rodzinnymi i są bardzo czułe. Rasa ta została po raz pierwszy zarejestrowana przez American Kennel Club w 1915 roku.

Rasa ta jest niezwykle inteligentna i niewiarygodnie lojalna. Są również bardzo wysportowane i mają wysoki poziom energii. W związku z tym są doskonałymi zwierzętami dla początkujących właścicieli psów. Flat-Coat jest również wspaniałym towarzyskim motylem, ale może być nieco drażliwy podczas jedzenia. Jeśli brzmi to jak rasa dla Ciebie, czytaj dalej! Poniżej przedstawiamy niektóre cechy tej wszechstronnej rasy.

Z pewnością cię zainteresuje:   Jakie są książki o Golden retieverach

Jest to pies tropiący

Wzorzec rasy Flat Coated Retriever mówi, że samce i samice powinny mierzyć od 22 do 25 cali w kłębie. Powinny mieć dobrze rozwinięte szczęki i długą, wąską kufę. Głowa jest charakterystyczna dla tej rasy, z lekkim stopem pośrodku i małymi, spiczastymi uszami. Flat coated retrievery są znane ze swojej inteligencji, dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami.

Flat-coated retriever jest naturalnym użytkownikiem, mimo że jako szczenięta jest pyskaty. Rasa ta została pierwotnie wyhodowana do wyszukiwania ptactwa wodnego, ale obecnie jest to dla nich zabawne hobby i znajdują zatrudnienie w ratownictwie, wykrywaniu narkotyków i obserwacji. Poniżej przedstawiono tylko kilka z wielu zawodów, jakie wykonuje Flat Coated Retriever. Przed wyborem rasy Flat Coated Retriever dla swojej rodziny należy dokładnie zapoznać się z opisem.

Jest to rasa, która potrafi się dostosować

Flat-coated retriever jest energicznym, radosnym i bardzo zdolnym do adaptacji psem. Pierwotnie wyhodowany jako pies myśliwski o podwójnym zagrożeniu, Flat Coated Retriever stał się rasą o szerokim zakresie zastosowań. Oprócz polowań, rasa ta jest również doskonałym psem terapeutycznym i wspaniałym zwierzęciem rodzinnym. Jako rasa zdolna do adaptacji, Flat Coated Retriever doskonale sprawdza się w różnych gospodarstwach domowych.

Flat Coated Retriever to kochająca i przytulna rasa, która dostosowuje swoją osobowość do otoczenia. Równie dobrze reaguje na spokój i podniecenie, jest czuły i chętny do zabawy. Ze względu na swoje zdolności adaptacyjne Flat Coated Retriever jest doskonałym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi. W wieku dorosłym rasa ta doskonale sprawdza się jako pies terapeutyczny. Jest także wspaniałym towarzyszem dla seniorów.

Równie ciekawe: