Golden retriever krótkowłosy - sposoby treningu psa

Golden retriever krótkowłosy – sposoby treningu psa

Jeśli chodzi o szkolenie golden retrievera krótkowłosego, istnieje kilka metod, które możesz zastosować, aby pomóc swojemu pupilowi nauczyć się ważnych zachowań. Niektóre metody mogą być bardzo skuteczne, inne nie, ale nie ma powodu, dla którego Twój pupil nie mógłby nauczyć się tych ważnych umiejętności z pomocą Twoich własnych wysiłków szkoleniowych. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak nauczyć psa komendy „chodź” i sprawić, by spacery były przyjemniejsze. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Tobie i Twojemu psu nawiązać silną więź oraz stworzyć szczęśliwy i zdrowy związek.

Po pierwsze, powinieneś ustalić pewne zasady dla swojego Golden Retrievera i trzymać się ich. Ustal zasady dla całej rodziny. W ten sposób wszyscy będą wiedzieli, czego można oczekiwać od psa. Kiedy szczeniak nauczy się kilku podstawowych komend, możesz przejść do kolejnego etapu szkolenia. W końcu Ty i Twój szczeniak będziecie mogli nauczyć psa bardziej zaawansowanych komend, takich jak „siad” i „leżeć”. Jeśli masz dzieci, możesz wykorzystać te komendy do szkolenia szczeniaka i nauczyć go pozostawania w tej pozycji do czasu zwolnienia.

Po ustaleniu harmonogramu i granic możesz zacząć zapoznawać szczeniaka z życiem na dworze. Musisz pamiętać o cierpliwości i konsekwencji podczas spacerów ze smyczy, ponieważ świat na zewnątrz oferuje zbyt wiele rzeczy, które szczeniak może odkryć. W miarę dorastania szczeniaka należy opracować dla Fido „zadanie” i zapewnić mu odpowiednią opiekę zdrowotną. Osiągnięcie harmonijnych relacji między Golden Retrieverem a jego nową rodziną sprawi, że wszystkie Twoje wysiłki się opłacą.

Poza odpowiednimi metodami szkolenia psa Golden Retriever, powinieneś również zastanowić się nad relacjami pomiędzy psem a kotem. Goldeny są łagodne i przyjazne, nie skrzywdzą kota, więc pamiętaj o tym, kiedy będziesz zapoznawał swojego goldena z nowym kotem. Jeśli obawiasz się, jak Twój nowy szczeniak będzie traktował kota, rozważ wynajęcie trenera psów. Jeśli zrobisz to dobrze, zyskasz więcej cierpliwości i osiągniesz sukces.

Z pewnością cię zainteresuje:   Opieka nad szczeniakami Golden retrivera

Podczas szkolenia psa zacznij od nauczenia go kilku podstawowych komend. Najbardziej przydatna będzie od razu komenda taka jak siad. Pamiętaj, aby chwalić psa za konsekwentne wykonywanie tej komendy i nagradzać go, gdy robi to poprawnie. Kolejną ważną komendą, której należy nauczyć psa, jest „zostań”, dzięki której Twój golden będzie trzymał się z dala od niebezpieczeństwa. Ważne jest, aby odczekać około pięciu do dziesięciu minut przed ruszeniem i stopniowo zwiększać czas i odległość.

Jeśli chodzi o szkolenie psów, musisz pamiętać, że Goldeny potrzebują wielu powtórzeń i pozytywnych wzmocnień, aby nauczyć się nowych zachowań. Musisz być cierpliwy w stosunku do swojego szczeniaka rasy golden retriever. Zacznij od wprowadzenia kilku podstawowych komend dla swojego nowego przyjaciela i upewnij się, że nie wywierasz na niego zbyt dużej presji, jeśli nie robi tego, o co go prosisz. W przeciwnym razie szczeniak może się zamknąć w sobie i popaść w depresję.

Równie ciekawe: