Jak trenować flat coated retriever

Jak trenować flat coated retriever

Przewodnik szkoleniowy Flat Coated Retriever pomoże Ci poradzić sobie z niekontrolowanym zwierzęciem. Rasa ta jest bardzo inteligentna i jest w stanie nauczyć się prostych zadań. Musisz jednak szkolić psa w sposób, który będzie dla niego zrozumiały. Korzystanie z przewodnika szkoleniowego Flat Coated może pomóc Ci rozwinąć umiejętności przywódcze psa i wpoić mu podstawowe posłuszeństwo. Nauczy to również psa pozycji przywódcy i korygowania zachowań.

Szkolenie posłuszeństwa z flat coated retrieverem

Posłuszeństwo jest istotnym elementem w tworzeniu bliskiej więzi między Tobą a Twoim szczeniakiem. Flat-Coated Retrievery są wspaniałymi towarzyszami i uwielbiają sprawiać przyjemność swoim właścicielom. Potrafią znieść pewne szkolenie, ale wymagają jedynie łagodnych korekt. Zajęcia z posłuszeństwa również budują więź między Tobą a Twoim szczeniakiem. W przeciwieństwie do innych ras, retrievery płaskowłose mogą żyć szczęśliwie pod warunkiem, że są odpowiednio szkolone. Jeśli szukasz psa dla swojej rodziny, warto rozważyć kilka zajęć szkoleniowych.

W przeciwieństwie do innych ras, retrievery płaskowłose dojrzewają powoli i zachowują się jak szczeniaki przez kilka lat po osiągnięciu pełnej dojrzałości fizycznej. Są one szynką, więc ich prawidłowe szkolenie zajmie więcej czasu niż szkolenie innych ras. Co więcej, psy te są bardzo wrażliwe i będą się bronić, jeśli zostaną surowo zdyscyplinowane. Aby szkolenie było bardziej skuteczne, należy stosować techniki pozytywnego wzmacniania. Nagrody w postaci jedzenia i pochwały są dobrą nagrodą za dobre zachowanie.

Zabawy w odzyskiwanie

Podczas szkolenia nowego psa jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jest rozpoczęcie zabawy w szukanie. Rzuć jakiś przedmiot, a pies pobiegnie po niego. Kiedy dotrze do Ciebie, trzyma go, abyś mógł go wziąć. Zabawa w aportowanie jest świetnym ćwiczeniem dla psa, a ponadto pomaga mu nauczyć się współpracy z ludźmi. Niestety, wielu trenerów nie robi postępów w nauce posłuszeństwa na poziomie Novice i nie potrafi nauczyć psa pełnego przywołania.

Niezależnie od tego, czy chcesz, aby Twój pies był psem myśliwskim, zabawy z retrieverem są świetnym sposobem na spędzanie czasu z nowym czworonogiem. Flat coated retriever ma wysoki poziom energii, dlatego możesz chcieć pobawić się z nim w aportowanie lub zabawę w bieganie. Chociaż Twój pies może być zadowolony z biegania w wodzie, możesz dodać kilka zabaw w aportowanie, aby zapewnić mu zajęcie.

Z pewnością cię zainteresuje:   Jak szkolić Golden retrivera w domu?

Szkolenie oparte na nagrodach

Retrievery płaskowłose są często nazywane Piotrusiem Panem wśród retrieverów. Dojrzewają wolniej niż inne psy i przez lata zachowują szczenięcą żywiołowość. W związku z tym szkolenie tych psów trwa dłużej niż szkolenie innych ras. Szynszyle te mogą być wrażliwe i potrzebują dodatkowego czasu, aby nauczyć się sztuczek. Szkolenie flat coated retrieverów oparte na nagradzaniu jest najlepszym sposobem, aby pomóc nowemu psu poznać świat i zachowywać się w najbardziej odpowiedni sposób.

Pierwszym krokiem w szkoleniu Flat Coated Retrievera jest nauka podstawowych komend. Twoje podejście i nastawienie są bardzo ważnymi czynnikami decydującymi o sukcesie w szkoleniu psa. Od Twojego nastawienia i szczęścia zależy, czy sesje szkoleniowe będą przebiegały bez zakłóceń. Musisz pamiętać o uśmiechu podczas szkolenia swojego Flat Coat. Szczęśliwy i zadowolony właściciel nagrodzi wysiłek psa smakołykiem. Spraw, aby sesje szkoleniowe były jak najbardziej zabawne, a pies szybko nauczy się pożądanych przez Ciebie komend.

Kontrolowanie lęku separacyjnego u flat coated retrievera

Kontrolowanie lęku separacyjnego u flat coated retrievera może być trudnym zadaniem. Te bardzo energiczne psy wymagają co najmniej 90 minut ruchu dziennie. Jeśli psy te zostaną pozostawione same na dłuższy czas, mogą oszaleć. Najlepszym sposobem radzenia sobie z lękiem separacyjnym u flat coated retrievera jest poświęcanie mu dużo uwagi po powrocie do domu. Może to być jednak trudniejsze niż się wydaje.

Jeśli zauważysz, że twój flat coated retriever nadmiernie wokalizuje, kiedy wychodzisz, może to być oznaką niepokoju. Chociaż wszystkie psy od czasu do czasu szczekają, nadmierne wokalizowanie nie jest normalnym zachowaniem. Niezależnie od tego, czy Twój pies ma lęk separacyjny, pamiętaj, aby podjąć odpowiednie działania, jeśli zauważysz u niego następujące objawy:

Równie ciekawe: