Czym charakteryzuje się czarny Golden retriever

Czym charakteryzuje się czarny Golden retriever

Jaka jest osobowość czarnego Golden Retrievera? Jest lojalny, przyjazny i inteligentny. Uwielbia kontakty z ludźmi i wszelkie aktywności, które wymagają ruchu. Wielkość tej rasy oznacza, że musi mieć wystarczająco dużo energii, aby wrócić do domu po długim dniu spędzonym poza domem. Nie oznacza to jednak, że czarny Golden Retriever powinien być uważany za małego psa. Jest to dorosły pies o dużych rozmiarach, dlatego rasa ta nie jest najlepszym wyborem dla małych psów.

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z

Przyjazny

Golden Retriever o płaskim umaszczeniu jest podobny do Golden Retrievera z wyglądu, ale ma inny temperament i charakter. Oba psy są bardzo inteligentne i oddane swoim właścicielom, ale żaden z nich nie jest najlepszym psem stróżującym czy czujnym. Psy te są równie przyjazne w stosunku do ludzi i innych zwierząt domowych. Obie rasy wymagają regularnego szczotkowania i mają umiarkowaną sierść. Jednak psy o płaskiej okrywie włosowej rzadziej gryzą meble i dobrze radzą sobie w środowisku miejskim.

Lojalny

Lojalny Golden Retriever to pies czuły, chętny do zabawy i inteligentny. Lojalność nie oznacza, że pies będzie „zalotny”; oznacza to po prostu, że będzie Cię bronił, jeśli uzna, że stanowisz dla niego zagrożenie. Ta duża i muskularna rasa jest również doskonałym towarzyszem dla dzieci. Lojalność to cecha, która może trwać przez całe życie, a cechy wymienione powyżej sprawiają, że rasa ta jest doskonałym wyborem dla rodziny.

Inteligentny

Czarno-biała odmiana golden retrievera stała się bardzo popularna dzięki swojej wrodzonej inteligencji. Pies potrafi nauczyć się komend w ciągu dziesięciu minut. Ze względu na jego zamiłowanie do sprawiania przyjemności ludziom, czarno-biała wersja rasy znana jest również jako inteligentny czarny Golden Retriever. Ale co sprawia, że jest tak inteligentny? Oto jak to wygląda. Czarno-złoty Golden Retriever przypomina owczarka niemieckiego i długowłosego golden retrievera.

Z pewnością cię zainteresuje:   Golden retever jakie osiąga rozmiary - wielkość

Cierpliwy

Dla właścicieli psów ważne jest, aby lekarz znał się na tej chorobie. Istnieje wiele przyczyn tej choroby. W większości przypadków wynika ona z uwarunkowań genetycznych i można jej zapobiegać poprzez regularne badania kontrolne. Jednak niektóre goldeny są bardziej podatne na tę chorobę niż inne. Czarne oczy psa są oznaką choroby atakującej tęczówkę. Lekarz może zdiagnozować tę chorobę, jeśli zauważysz jej objawy.

Łatwy do szkolenia

Jeśli szukasz psa, który jest łatwy w szkoleniu, możesz się zastanawiać, od czego zacząć. Istnieje wiele metod szkolenia golden retrieverów, w tym szkolenie z posłuszeństwa i sztuczki. Należy jednak pamiętać, że psu trzeba zapewnić dużo ruchu. Nawet jeśli nie jesteś w stanie pozbyć się wszystkich naturalnych instynktów psa, możesz pomóc mu nauczyć się nowych sztuczek i komend.

Delikatnie

Łagodna natura czarnego Golden Retrievera jest jednym z powodów, dla których są one tak popularne. Podczas gdy większość psów może być hałaśliwych, te łagodne dusze zostały wyhodowane z myślą o łagodności. Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać swojego nowego przyjaciela. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej łagodnej rasie! Kiedy już spotkasz odpowiedniego czarnego Golden Retrievera, będziesz się zastanawiać, jak mogłeś bez niego żyć.

Równie ciekawe: