Czy Golden retiever może mieszkać na dworze

Czy Golden retiever może mieszkać na dworze

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z hodowlaconsensus.pl

Czy Golden Retiever może mieszkać na zewnątrz? Choć większość psów uwielbia przebywać na świeżym powietrzu, nie powinny spędzać tam całego dnia. Wynika to z faktu, że golden retrievery są zwierzętami stadnymi i muszą często wchodzić w interakcje z innymi psami i ludźmi. Podobnie jak wilki, psy te spędzają całe swoje życie w stadach. Polują razem, bawią się razem i śpią jako stado. Jeśli zostawisz je na dłuższy czas, mogą się nudzić i stać się destrukcyjne.

Jeśli jest ładna pogoda, można pozwolić Twojemu Golden Retrieverowi mieszkać na zewnątrz. Upewnij się tylko, że ma zapewnioną odpowiednią ilość wody i schronienie. Młode psy mogą być bardziej przywiązane do ludzi i przedmiotów. Jednak starsze psy mogą stać się bardziej pewne siebie i bronić swojego domu. Mogą również odczuwać lęk separacyjny, jeśli są pozostawione na zewnątrz przez dłuższy czas. Jak więc chronić swojego ukochanego goldena? Dobrą zasadą jest wyprowadzanie Goldena na spacer co najmniej dwa razy dziennie.

Golden retriever może stać się bardzo ciekawski i znaleźć się w ogrodzie, ale jeśli nie jest on odpowiednio zabezpieczony, może się zranić. Golden retrievery są bardzo towarzyskie i uwielbiają przebywać ze swoją rodziną. Nie zaleca się pozostawiania golden retrievera na zewnątrz przez dłuższy czas. Może to prowadzić do problemów ze zdrowiem psychicznym i fizycznym. Jeśli jednak nie możesz oprzeć się pokusie wyprowadzenia psa na podwórko, możesz wypuszczać go na zewnątrz na kilka godzin.

Równie ciekawe:

Z pewnością cię zainteresuje:   Jaką rasę wybrać Golden retriever czy labrador