Czy można trzymać Golden retievera w bloku

Czy można trzymać Golden retievera w bloku

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem Golden Retrievera, powinieneś wiedzieć, że ta rasa nie nadaje się do mieszkania. Ich wysoki poziom energii i potrzeba aktywności sprawiają, że najlepiej nadają się do intensywnego trybu życia. Rasa ta najlepiej radzi sobie w domu, w którym zawsze są ludzie, ponieważ po prostu uwielbiają przebywać wśród ludzi. Ponadto nie radzą sobie dobrze, gdy są pozostawione same sobie. Jeśli chcesz trzymać swojego psa rasy golden w mieszkaniu, musisz wiedzieć, że będziesz musiał zapewnić mu codzienną aktywność.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z

Kupno psa rasy Golden Retriever

Kupno psa rasy Golden Retriever jest doskonałym pomysłem, jeśli szukasz lojalnego, dobrze wychowanego psa, który świetnie dogaduje się z ludźmi. Psy te znane są ze swojej kochającej natury i skłonności do zaprzyjaźniania się z niemal każdym, kogo spotkają. Należy jednak pamiętać o ich skłonnościach, ponieważ w młodym wieku mogą być bardzo pyskate i podekscytowane mogą próbować ugryźć Cię w rękę lub nogę. Dobrym pomysłem jest nauczenie szczeniaka kilku ćwiczeń grzecznościowych, które pomogą mu stać się bardziej czułym i towarzyskim w stosunku do innych psów.

Ta rasa psów jest jedną z najpopularniejszych obecnie na rynku i jest bardzo poszukiwana przez ludzi. Jest to wspaniały pies dla dzieci i osób starszych, który pokocha każdego członka Twojej rodziny. Jest to również doskonały pies dla rodzin z dziećmi, ponieważ są one zazwyczaj bardzo łagodne i dobrze dogadują się z innymi zwierzętami domowymi. Prawdopodobnie będziesz chciał sprawdzić hodowców szczeniąt w swojej okolicy, aby upewnić się, że pies, którego kupisz, jest przyjazny i zdrowy.

Opieka nad Golden Retrieverem

Golden Retriever jest jednym z najpopularniejszych zwierząt domowych i wymaga wiele uwagi, ale jakie są oznaki problemów zdrowotnych? Być może nadszedł czas, aby zabrać psa do weterynarza, ale jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej wizyty. Twój pies może nie być już tak aktywny jak dawniej. Pies może mieć sztywne stawy lub trudności z poruszaniem się. Mętne oczy mogą być oznaką problemu. W końcu Twój pupil może stracić wzrok lub słuch z powodu stwardnienia soczewki lub zaćmy.

Innym potencjalnym problemem dla Twojego psa jest nowotwór. Częściej u psów niż u ludzi, u Golden Retrieverów może rozwinąć się mięsak limfatyczny. Choroba ta jest spowodowana obecnością nieprawidłowych limfocytów w całym organizmie. Chociaż chłoniak jest bardzo uleczalny, należy zgłosić się do lekarza weterynarii, jeśli zauważysz u swojego psa guzek. Badania krwi i ultrasonograficzne są ważne dla zdiagnozowania i leczenia tej choroby.

Z pewnością cię zainteresuje:   Jaki szampon wyrabać dla szczeniaków Golden retrivera?

Utrzymanie psa rasy Golden Retriever

Jeśli chodzi o utrzymanie psa, chcesz mieć pewność, że jest on szczęśliwy i zdrowy. Chociaż golden retrievery są znane ze swojej łagodnej i towarzyskiej natury, potrzebują również dużo ruchu. Choć pierwotnie psy te były hodowane do polowań, obecnie większość z nich jest udomowiona tylko po to, by służyć jako zwierzęta domowe. Nie oznacza to, że nie potrzebują dużo ruchu, ale Golden musi często przebywać na świeżym powietrzu. Nadmiar energii mogą spalić podczas zabawy i wygłupów z innymi psami. Możesz również zabierać je na spacer lub jogging wokół bloku lub w parku.

Jeśli mieszkasz w okolicy, w której są dzieci, musisz trzymać swojego goldena blisko siebie. Dzieci robią ogromny hałas i mogą łatwo przewrócić małego goldena. Zawsze nadzoruj swojego goldena w pobliżu dzieci, ponieważ mają one tendencję do uciekania, gdy są pozbawione opieki. Jeśli jednak już się wydostaną, prawdopodobnie będą chciały wyjść na zewnątrz i pobawić się. Nawet jeśli masz ogrodzone podwórko, golden potrzebuje dużo ruchu, aby spalić nadmiar energii.

Hodowla Tweed Water Spaniela

Tweed Water Spaniel to bardzo popularna rasa psów. Jego odporność na wodę, wytrzymałość i siła sprawiły, że był dobrym wyborem dla żeglarzy. Rasa ta została po raz pierwszy opracowana do użytku na statkach, gdzie pomagała w ciągnięciu sieci rybackich i pobieraniu ładunku. Nie jest to pies, który nadaje się do mieszkania, ale jest wspaniałym zwierzęciem dla rodziny. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, trzymając Tweed Water Spaniela w mieszkaniu.

Tweed Water Spaniel był pierwotnie szkockim psem wodnym, który żył w rejonie morza Berwick. Rasa ta pochodzi od rodowitych Szkotów, którzy krzyżowali różne psy wodne. Uważa się, że Tweed Water Spaniel został skrzyżowany z psem wodnym rasy Saint John’s Water Dog i nowofundlandem. Tweed Water Spaniel można spotkać zarówno na Wyspach Morza Północnego, jak i Południowego.

Równie ciekawe: