wzruszające filmy o psach

5 wzruszających filmów o psach

Wzruszające filmy o psach w wykonaniu animacji zachwycą nie tylko dzieci. Z powodzeniem można zapoznawać się z nimi w rodzinnym gronie w wolne dni. Warto nadrobić zaległości i poznać 5 poniższych wzruszających filmów o psach.

Wzruszające filmy o psach (animacje)

,,Corgi psiak królowej”

Jest to belgijska animacja, na którą warto zwrócić uwagę już od 2019 roku. Głównym bohaterem jest Rex. To wyjątkowy pies z tego powodu, że jest arystokratycznym królewskim psiakiem. Tak się nieszczęśliwie złożyło, że aktualnie znalazł się w tarapatach. Był zmuszony do opuszczenia dworu królewskiego. Jego dalsze losy potoczyły się w taki sposób, że trafił do schroniska dla zwierząt. Jak w dalszej części filmu wyglądały jego losy? 

,,Corgi psiak królowej” to wspaniała okazja do poznania przygód tego uroczego psiaka. Dzięki tej animacji bez wątpienia można liczyć na dużo wzruszeń. Interesują Cię animacje kinowe? Przeczytaj ten artykuł: Filmy animowane!

,,Scooby-Doo!”

Postać psa Scooby-Doo i jego drużyny jest znana już od wielu lat. Oprócz krótkich bajek na polskim rynku filmowym ukazała się również ta produkcja. Miała ona premierę w 2020 roku. W tym filmie odbiorca ma szansę cofnąć się lata wstecz i dowiedzieć w jaki sposób doszło do spotkania Scooby-Doo i Kudłatego. Jest to także początek założenia firmy detektywistycznej Tajemnicza Spółka. Obecnie przyjaciele musieli stanąć przed najtrudniejszym dla nich zadaniem. Ktoś chciał sprawić, by Cerber zniknął z zaświatów. Jednocześnie dzięki temu śledztwo mogli dowiedzieć się czegoś nowego o Scooby-Doo. 

Produkcja skierowana jest do osób w różnym wieku. Osoby starsze znające psiego bohatera z innych nagrań też będą się świetnie bawić podczas oglądania tej produkcji.

,,101 dalmatyńczyków”

Animacja została wyprodukowana w 1961 roku. Jest to historia dwóch psów, które spotkały się ze sobą i skojarzyły swoich państwa. Z tego związku powstały dwie nowe pary – psów oraz ludzi. Dzięki temu, że suczka urodziła szczeniaki ich rodzina się powiększyła. Niestety, znajoma pani domu bardzo chciała mieć futro z dalmatyńczyków. W związku z tym doszło do porwania szczeniąt i łącznie w miejscu przechowywania było 99 maluchów. Psi rodzice jednak postanowili nie czekać biernie na odnalezienie ich pociech. W sprawę zaangażowały się również inne psy, które przekazywały sobie informację o zaginionych. Czy udało się odnaleźć 99 dalmatyńczyków?

Z pewnością cię zainteresuje:   Dlaczego warto kupić Golden retrivera?

Ta historia doczekała się już nie tylko animowanych wydań, ale także książkowych, czy komiksowych. Warto jest poznać historię 101 dalmatyńczyków również w postaci animacji. Niezależnie od tego ile razy by się jej nie oglądało za każdym razem jest wzruszająca.

,,Wszystkie psy id do nieba”

Film został wyprodukowany w 1989 roku. Głównym bohaterem produkcji jest Charlie. Pies postanowił wrócić z martwych by zemścić się na swoim zabójcy. Jego powrót wiązał się także ze spotkaniem z pewną dziewczynką, która umiała rozmawiać ze zwierzętami. Jest to propozycja nieco mroczniejsza od innych animacji dla dzieci. Jej głównym bohaterem jednak jest pies. Produkcja nie skupia się tylko na zemście. Jest przeplatana humorem oraz zabawnymi postaciami.

Jest to jeden z tych filmów, który z powodzeniem może być oglądamy przez rodzinę z dziećmi w różnym wieku.

,,Balto”

Jest to film z 1995 roku. W tej produkcji również nie brakuje psów. Dodatkową dobrą informacją jest to, że został on wyprodukowany na podstawie prawdziwych wydarzeń. Głównymi bohaterami tej animacji są psy rasy husky. Balto odpowiadał za poprowadzenie psów podczas podróży po Alasce. Ich celem było zdobycie leków dla chorych. Nie jest on w całości udokumentowany zgodnie z prawdziwymi wydarzeniami, gdyż kilka wątków zostało w nim zmienionych. Bez problemu jednak można odnaleźć się w tej wzruszającej historii.

To pierwszy proponowany film, który powstał na kanwie prawdziwych zdarzeń. Bez wątpienia warto mieć go w filmowym planie dnia.

To tylko niektóre filmy, w których psy stają się głównymi bohaterami. Oprócz tego warto zwrócić uwagę także m.in. na takie produkcje jak ,,Zakochany kundel”, ,,Ozzy”, czy ,,Garfield”. 

Równie ciekawe: