pies rasowy golden retriever

Ile kosztują szczeniaki Golden Retrievera z zarejestrowanej hodowli

Zakup psa to często duży wydatek, a jeśli zdecydujemy się na rasowego czworonoga, ostateczny koszt może być naprawdę spory. Warto jednak pamiętać, że oprócz samego psa, trzeba też pomyśleć o przygotowaniu mu wygodnego posłania, zakupie karmy i fajnych zabawek. Z jakim kosztem trzeba się liczyć, decydując się na psa rasy Golden Retriever?

Golden Retriever – co to za pies?

Golden Retriever jest rasą bardzo przyjazną dla ludzi. Pieski te uwielbiają nasze towarzystwo, a szczególnie dobrze dogadują się z dziećmi. Należy jednak pamiętać, że dorosły samiec może ważyć nawet 40 kg, a to oznacza, że nie jest to typowa przytulanka, a pies, który może przysporzyć pewnych problemów.

Goldeny uwielbiają wodę i błoto, ale równie mocno kochają zjadać wszystko, co znajdą na swojej drodze. Jest to rasa dość wrażliwa. Golden Retriever jest psem, który dość często zmaga się z dysplazją i to właśnie dlatego warto wybierać renomowane hodowle, które w ten sposób dobierają reproduktorów, by zminimalizować ryzyko zapadnięcia na tę paskudną chorobę.

Kupując Goldena, warto pamiętać, że jest to pies, który uwielbia nie tylko ludzkie towarzystwo, ale również potrzebuje sporo ruchu. Regularne spacery i możliwość rozładowania energii naszego czworonożnego przyjaciela to podstawa pozwalająca na właściwe prowadzenie i brak problemów w domu.

Ile kosztuje zakup Golden Retrievera?

Za psa rasy Golden Retriever przyjdzie nam sporo zapłacić. Przeważnie cena oscyluje w granicy 6-7 tysięcy złotych za psa z rodowodem, ale najlepsze hodowle mają znacznie wyższe ceny i trzeba się liczyć z wydatkiem sięgającym nawet 10-12 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę wysoki koszt samego zakupu psa, warto rozważyć pożyczkę, która pozwoli na wybór zwierzaka z najlepszej hodowli. Więcej na temat finansowania przeczytać można na stornie https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-online-na-raty-pozyczki-chwilowki-na-raty.

Z pewnością cię zainteresuje:   Czym jest reakcja napadowa Golden retrivera

Musimy pamiętać, że posiadanie gotówki na sam zakup psa to zbyt mało. Utrzymanie Golden Retrievera to spore wydatki. Dorosły osobnik zjada około 10-15 kg suchej karmy miesięcznie. Należy się więc liczyć z wydatkami na jedzenie, które wynosić będzie około 200-300 zł. Do tego dochodzą ewentualne wizyty u weterynarza, zakup zabawek i zorganizowanie pieskowi atrakcji pozwalających na rozładowanie nadmiaru energii.

Czy warto więc decydować się na zakup psa rasy Golden Retriever? Oczywiście, że tak. Psy te są bardzo mądre i chętnie się uczą, są prawdziwymi łasuchami, a swoją piękną mordką są w stanie wymusić na właścicielu dodatkowe przekąski. To właśnie dlatego będąc właścicielem goldena, należy zachować zdrowy rozsądek, bo doprowadzenie psa do nadwagi może mocno obciążać jego stawy, co w przypadku tej rasy nie jest wskazane.

Pamiętajmy też, że Golden Retriever szybko rośnie i z małego misiaczka staje się dużym i bardzo ciężkim psem, który może przypadkiem spowodować pewne szkody w naszym domu i ogrodzie. Jeśli jednak zadbamy o odpowiednią ilość spacerów i aktywności, raczej nie narazimy się na takie sytuacje, a posiadanie Goldena będzie prawdziwą przyjemnością dla całej rodziny.

Równie ciekawe: