Wystawy psów Golden retriver

Wystawy psów Golden retriver

Wystawy psów nie są czymś, w czym golden retrievery uczestniczą zbyt często. Niektóre wystawy są oficjalne, inne nie. Nie chodzi w nich o porównywanie różnych ras, ale o ocenianie ich według standardów danej rasy. Rasy golden i labrador retriever ewoluowały z biegiem czasu i istnieją między nimi niewielkie różnice. Dlatego należy pamiętać, że nie wszystkie te psy są takie same.

Daniel zwyciężył w grupie sportowej na wystawie Westminster Kennel Club Dog Show
Zrozumiała jest ekstatyczna reakcja publiczności w Madison Square Garden i gniew krytyków na Twitterze. Daniel, golden retriever, był na najlepszej drodze do zdobycia trzeciego tytułu mistrzowskiego w Westminsterze, ale przed nim była jeszcze jedna wystawa: Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Tegoroczna Krajowa Wystawa Psów Rasowych była transmitowana przez NBC w Święto Dziękczynienia, co sprawiło, że Daniel stał się gwiazdą w oczach całego narodu. Warto chodzić na wystawy psów można zobaczyć ciekawe rasy nie tylko Golden retriver ale też inne egzotyczne rasy psów jak: chow chow panda, Lhasa Apso, czy też Ariegéois.

Sierść Daniela jest wodoodporna

Dla pudla wystawowego niezwykle ważna jest wodoodporna sierść. Płaszcz Daniela został zaprojektowany tak, aby nie przepuszczał wody, a nawet otrzymał specjalny płaszcz hydrofobowy. Jest to idealne rozwiązanie na wystawę, ale w domu woda jest wrogiem. Na szczęście sierść Daniela jest wodoodporna na wystawy, a jego właściciele chętnie z niej korzystają.

Osobowość Daniela przyciąga uwagę

Najlepszą częścią zwycięskiej passy Daniela jest jego osobowość. Jego figlarny charakter i chęć przypodobania się opiekunom przyciągają tak wielu widzów na wystawy Golden Retriverów. Najlepszą częścią pokazu jest jednak to, że Daniel zawsze znajduje się w nieoczekiwanej pozycji, na przykład siedząc w dziurze na podwórku. Chociaż nie jest to tradycyjna pozycja wystawowa, wyjątkowa osobowość Daniela sprawia, że jest on ulubieńcem właścicieli Golden Retriverów.

Z pewnością cię zainteresuje:   Horoby serca Golden retrivera

Wielkość Daniela

Jeśli jesteś miłośnikiem rasy Golden Retriver, zapewne zastanawiałeś się nad wielkością zwycięzcy ostatniej wystawy psów. Mimo że rasa ta jest często uważana przez niektórych za zbyt dużą, rozmiar Daniela nie postawił go w niekorzystnej sytuacji. Był jedynym zwycięzcą, który okazał czułość swojemu przewodnikowi, gdy wygrał swoją grupę, a jego właściciel twierdzi, że Daniel ma mnóstwo energii.

Szkolenie

Jednym z najważniejszych aspektów wystaw psów jest szkolenie Golden Retrievera. Opinia publiczna lubi psy, które kochają ludzi, wszędzie chodzą i wszystko robią. Ten ideał jest tak popularny, że wiele osób przenosi tę nieosiągalną wizję na własnego szczeniaka. Ale wystawy psów nie polegają wyłącznie na szkoleniu psa do robienia sztuczek. Dobry hodowca pomoże Ci wybrać zdrowego szczeniaka, który będzie w stanie wykonywać sztuczki. Poza korzyściami płynącymi z posiadania dobrze wyszkolonego psa, szkolenie psów wystawowych Golden retriever obejmuje również zapewnienie właściwego wychowania szczeniaka.

Przygotowanie

Jednym z najważniejszych aspektów przygotowań do wystawy psów rasy Golden Retriver jest dbałość o zdrowie. Regularne wizyty u lekarza weterynarii są niezbędne do utrzymania psa w jak najlepszej kondycji. Należy również pamiętać o stałej profilaktyce przeciw robakom serca, pchłom i kleszczom. Przygotowanie Twojego goldena do wystawy nie jest trudne, jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które ułatwią Ci rozpoczęcie pracy:Równie ciekawe: