Dlaczego warto kupić Golden retrivera?

Dlaczego warto kupić Golden retrivera?

Koszt posiadania golden retrievera jest znacznie niższy niż w przypadku innych ras, ale nadal może być drogi – od 20-40 dolarów miesięcznie do 240-480 dolarów rocznie. Jednak nawet przy wyższych kosztach, golden retrievery są nadal bardzo przystępne cenowo, ponieważ nie wymagają opieki dziennej, wyprowadzania psów na spacery czy wynajmowania pokoi. Nie wymagają też dodatkowego szkolenia ani ubezpieczenia, co czyni je doskonałym wyborem dla osób o ograniczonym budżecie. Poza tym, że są niezwykle przystępne cenowo, golden retrievery zapewniają swoim właścicielom niekończące się szczęście i zabawę.

Koszty posiadania

Koszty posiadania golden retrievera są bardzo zróżnicowane, w zależności od potrzeb i stylu życia, jaki chcesz prowadzić. O ile szczeniaki są zwykle znacznie tańsze, o tyle starsze psy zapewnią Ci miłość i przywiązanie na całe życie. Golden retriever jest również doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu, ponieważ nie trzeba go szkolić w zakresie nauki czystości. Możesz także wybierać spośród wielu kolorów, w tym czarnego i kremowego.

Ogólnie rzecz biorąc, koszt posiadania golden retrievera wynosi około dwóch do trzech tysięcy dolarów rocznie. W tym przedziale cenowym mieści się wszystko, począwszy od karmy, zabawek, szkolenia, a skończywszy na opiece weterynaryjnej. Pierwszy rok posiadania psa jest zazwyczaj najdroższy ze względu na opiekę weterynaryjną i środki, których będziesz potrzebował, aby utrzymać psa w zdrowiu. Mimo to nigdy nie będziesz żałował zakupu Golden Retrievera i możesz oczekiwać niekończącego się szczęścia i radości przez wiele lat. Te psy, dzięki swojej łagodnej naturze idealnie nadają się do osób zmagających się z problemami zdrowia psychicznego.

Problemy zdrowotne

Jednym z problemów zdrowotnych Golden Retrievera jest rak, który dotyka 60 procent przedstawicieli tej rasy. Dawniej rasa ta dożywała 16-17 lat, ale to się bardzo zmieniło. Obecnie goldeny żyją zazwyczaj od dziewięciu do dziesięciu lat. Ważne jest, aby pamiętać o szczepieniach i badaniach kontrolnych psa. Lekarz weterynarii może wcześnie wykryć wszelkie problemy, takie jak rak, i pomóc psu żyć długo i szczęśliwie. Oprócz szczepień, u psów rasy Golden występuje również wysoki wskaźnik zachorowań na epilepsję, która może powodować mimowolne napady drgawek, utratę przytomności i śmierć.

Niektóre Goldeny cierpią również na chorobę zwężenia aorty. To zwężenie aorty, naczynia odprowadzającego krew z serca, może prowadzić do nagłej śmierci. Stan ten często zaczyna się od lekkiego szmeru w sercu i może być śmiertelny, jeśli nie jest leczony. Inne objawy, na które należy zwracać uwagę, to nadmierne napełnienie klatki piersiowej i kaszel. W ciężkich przypadkach Twój golden może zemdleć podczas wysiłku fizycznego i wykazywać inne objawy.

Z pewnością cię zainteresuje:   Jak bawić się z Golden retriverem?

Dobry towarzysz polowań

Jedną z najlepszych cech golden retrievera jest jego „miękki” pysk. Cecha ta pozwala temu psu z łatwością podnosić przedmioty bez ich uszkadzania. Z tego względu są one doskonałym wyborem dla myśliwych, którzy lubią polować na kaczki. Rasa ta jest doskonałym towarzyszem polowań, ponieważ jest również ukochanym zwierzęciem rodzinnym. Jeśli jesteś myśliwym, który chciałby mieć psa rodzinnego, golden retriever będzie idealnym wyborem.

Golden retriever jest doskonałym towarzyszem polowań, ponieważ jest bardzo aktywny. Będzie ciężko pracował, aby wytropić ptaka i będzie starał się uszczęśliwić swojego właściciela. Jego wysoki popęd do zdobywania sprawi, że będzie wspaniałym towarzyszem polowań. Golden retriever jest również bardzo podatny na szkolenie i jest doskonałym towarzyszem dla rodziny z dziećmi. Rasa ta jest jednym z najbardziej popularnych towarzyszy polowań. Jeśli jesteś doświadczonym myśliwym i chcesz mieć psa, który będzie z Tobą współpracował, golden retriever jest doskonałym wyborem.

Posłuszny pies służbowy

Psy służbowe, takie jak golden retrievery, są bardzo inteligentne i posłuszne, dlatego idealnie nadają się do tego celu. Najlepszym sposobem na wyszkolenie psa jest ćwiczenie go dzień po dniu, koncentrując się na poprzednich instrukcjach. Obserwuj postępy swojego psa i w razie potrzeby udoskonalaj plan szkolenia. Golden Retrievery mają doskonałą zdolność koncentracji uwagi i mogą być szkolone do posłuszeństwa w wielu środowiskach, od ruchliwych miejsc publicznych po dom.

Psy służbowe muszą być dobrze wyszkolone, aby mogły wchodzić do miejsc publicznych, a jednocześnie zachowywać spokój w miejscach prywatnych. Należy je również nauczyć ignorowania czynników rozpraszających uwagę i towarzyszenia opiekunowi w każdym miejscu. Golden Retrievery są wybierane do tego celu już jako szczenięta, po przeprowadzeniu testu temperamentu i oceny charakteru. Muszą również być w stanie wykonywać określone zadania dla swoich niepełnosprawnych opiekunów. Na przykład osoby niewidome potrzebują psa przewodnika, który pomoże im znaleźć drzwi. Osoby sparaliżowane potrzebują pomocy w przenoszeniu przedmiotów i potrzebują pomocy w poruszaniu się na wózku inwalidzkim.Równie ciekawe: