Co zrobić gdy Golden retriver wyje w nocy

Co zrobić gdy Golden retriver wyje w nocy

Jeśli Twój Golden Retriever wyje w nocy, możesz zrobić kilka rzeczy, aby go powstrzymać. Pomocne mogą być metody odczulania i kontrkondycjonowania. Powinieneś także zapewnić mu dużo ruchu przed wyjściem z domu. Jeśli pies spędza cały dzień na spaniu, będzie miał mniej energii, kiedy wyjedzie. Pamiętaj, aby nagradzać dobre zachowanie.

Odczulanie

Niezależnie od tego, czy Twój pies wyje w nocy, ponieważ czegoś się boi, czy po prostu jest nerwowy w pobliżu ludzi, istnieje wiele sposobów na zmniejszenie jego strachu i niepokoju. Jedną z najbardziej popularnych metod jest przeciwwarunkowanie i odczulanie. Polega ona na zapoznaniu zwierzęcia z bodźcem, który wywołuje u niego lęk, poprzez połączenie go z ulubioną nagrodą. Następnym krokiem jest rozpoczęcie odczulania poprzez stopniowe wprowadzanie nowych bodźców.

Kontrwarunkowanie

Kiedy Golden Retriever wyje pod koniec szczególnie stresującego dnia, pierwszym krokiem w procesie kontrkondycjonowania jest zmiana bodźca. Bodźcem tym może być hałas, który jest znany Twojemu zwierzęciu, a nawet konkretna osoba. Pies musi skojarzyć ten nowy bodziec z pozytywnym uczuciem, aby stał się mniej niespokojny. Stopniowe zwiększanie czasu, przez jaki pies jest wystawiony na działanie tego dźwięku, może pomóc mu w zmniejszeniu niepokoju z nim związanego.

Oznaki, że pies jest samotny

Pies może wydawać się samotny, jeśli nie wykazuje żadnego zainteresowania innymi zwierzętami lub ludźmi. Szczęśliwe zwierzę jest pełne energii i chęci do zabawy, więc smutny pies nie jest najlepszym kandydatem na jedynego zwierzaka. Jeśli Twój Golden Retriever zachowuje się smutno, być może cierpi z powodu samotności. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak rozpoznać oznaki samotności u Golden Retrievera. Pies, który ciągle szczeka, może być samotny.

Oznaki, że Twój pies nie otrzymuje wystarczającej ilości jedzenia

Jeśli Twój Golden Retriever wydaje się tracić na wadze, być może nie otrzymuje wystarczającej ilości jedzenia. Może to wynikać z kilku powodów. Po pierwsze, Twój pies może nie mieć dobrego apetytu, kiedy przechodzi do nowego środowiska. Od czasu do czasu można podawać mu smakołyki lub lody, ale nie zmuszaj go do jedzenia. Jeśli pies zwymiotuje lub w ogóle odmówi jedzenia, lód ukoi jego żołądek i zapewni mu nawodnienie.

Z pewnością cię zainteresuje:   Mieszanka Samoyed z Golden retrieverem

Czekanie na coś

Jedną z rzeczy, których nie powinieneś nigdy robić, jest nagradzanie psa za nocne wycie. Niezależnie od tego, czy Twój pies jest stworzeniem domowym czy dzikim, nie ma potrzeby nagradzania go za wycie w nocy. W rzeczywistości może to być próba zwrócenia na siebie uwagi. Takie zachowanie jest oznaką, że pies jest głodny, próbuje Cię obudzić lub musi wyjść na zewnątrz, aby się załatwić.

Wysokie dźwięki

Jeśli budzisz się przy dźwiękach wycia, skomlenia i szczekania, Twój Golden Retriever nie jest sam. Tysiące innych psów również wydaje takie odgłosy. Twój pies może wykazywać pewnego rodzaju fobię lub niepokój związany z hałasem, co jest częstą przyczyną wysokich tonów. Wiedza na temat przyczyn wydawania takich dźwięków przez Twojego Goldena pomoże Ci zrozumieć, jak odpowiednio traktować swojego pupila.

Karmienie psa niewłaściwymi rzeczami

Najlepszym sposobem na uspokojenie szczeniaka i zakończenie jego nocnego wycia jest kupienie mu klatki i umieszczenie go w niej. Pamiętaj, aby nie karać go w klatce, bo to wzmocni jego zachowanie. Możesz wydawać mu słowne komendy, aby wszedł do klatki, jeśli wyje. Pozostawienie szczeniaka samego w nocy może również wywołać u niego płacz, a reagowanie na to zachowanie tylko wzmocni płacz.

Równie ciekawe: