Jaka będzie odpowiednia karma dla szczeniaka Golden retrivera

Jaka będzie odpowiednia karma dla szczeniaka Golden retrivera

Jeśli chodzi o żywienie szczeniaka rasy Golden Retriever, istnieją cztery podstawowe rodzaje karm: mokra, sucha, surowa i liofilizowana. Przyjrzyjmy się każdej z nich bardziej szczegółowo. Ogólnie rzecz biorąc, zalecamy biologicznie odpowiednią surową dietę dla goldenów. Biologicznie odpowiednia surowa dieta dla goldenów zawiera mięsne kości, takie jak szyje i nogi kurczaka, kacze nogi, ogony i żebra wieprzowe oraz żeberka jagnięce. Do tego dochodzą ziarna zbóż, fasola i rośliny strączkowe, a także wątroba i nerki.

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z magazynzwierzaka.pl

Dieta mokra

Dieta mokra jest doskonałym wyborem dla młodych szczeniąt rasy Golden Retriever, które są odstawiane od mleka matki. Karma ta jest bardzo dobrze nawadniająca i zawiera więcej składników odżywczych niż karma sucha. Wybierz karmę wysokiej jakości, która nie zawiera wypełniaczy ani ziemniaków i jest wyprodukowana w USA. Innym rozwiązaniem jest mokra karma w puszkach. Jest ona często droższa niż karma sucha, ale jest zdrowa i bardzo smaczna dla szczeniąt.

Możesz wprowadzić szczeniakowi pokarm stały, gdy skończy osiem tygodni, ale potrzebuje on kilku dni, aby się do niego przyzwyczaić. Zacznij od podawania niewielkiej ilości pokarmu na płaskim spodku, zanurzając w nim nos szczeniaka. Powoli zmniejszaj ilość preparatu mlekozastępczego lub wody podawanych mu w ciągu dnia. Przejście na pełnowartościową dietę powinno nastąpić około ósmego do dziesiątego tygodnia życia.

Dieta sucha

Jeśli szukasz suchej karmy dla swojego szczeniaka, upewnij się, że zawiera ona wszystkie odpowiednie składniki. Większość karm dla psów ma długą listę składników, a pierwsze siedem składników to często różnego rodzaju zboża. Chociaż psy potrzebują pewnych ilości białka zwierzęcego, nie powinny jeść pokarmu zwierzęcego. Niektóre karmy dla psów na bazie zbóż zawierają wszystkie odpowiednie aminokwasy, ale nie są one kompletne. Aby zapewnić szczeniakowi pełnowartościową dietę, należy upewnić się, że zawiera ona odpowiednią ilość białka niezbędną dla jego rozwoju.

Innym rozwiązaniem jest biologicznie odpowiednia dieta surowa. Karma ta zawiera mieszankę mięsnych kości i zbóż. Bezpieczne kości to szyjki kurczaka, kacze łapki, żeberka jagnięce i ogony wieprzowe. Częścią biologicznie odpowiedniej diety surowej są również pełne ziarna i rośliny strączkowe, ale nie są to jedyne rodzaje białek zwierzęcych, które należy brać pod uwagę. Wielu właścicieli przysięga na tę dietę dla swoich szczeniąt rasy Golden, ale nie jest ona odpowiednia dla każdego psa.

Z pewnością cię zainteresuje:   Golden retriever krótkowłosy - pielęgnacja sierści

Dieta surowa

Jeśli chodzi o żywienie szczeniaka rasy Golden Retriever dietą surową, mięso i organy powinny stanowić od trzech piątych do połowy posiłku psa. Szyję indyka należy traktować jako mięsną kość i starać się podawać psu co najmniej jedną trzecią tej ilości. Jeśli podajesz psu mięso z organów, pamiętaj, aby poświęcić trochę czasu na jego obranie, usunięcie kości i pokrojenie w kostkę.

Kolejną zaletą surowej diety dla szczeniaka rasy Golden Retriever jest fakt, że pies otrzymuje wszystkie składniki odżywcze z kości. Surowa dieta może pomóc w zapobieganiu rozwojowi chorób zębów u szczeniaka, takich jak problemy z uzębieniem. Ponadto dieta surowa znacznie zmniejsza ilość wydzielanego przez szczeniaka sierści. Surowa dieta dla szczeniaka rasy Golden Retriever jest również pomocna w ograniczeniu problemu otyłości u Twojego szczeniaka, który jest obecnie ogromnym problemem. Otyłość u psów jest często spowodowana nieaktywnym trybem życia, nadmiernym objadaniem się i stosowaniem diety nieodpowiedniej dla danego gatunku.

Dieta liofilizowana

Podając psu karmę mrożoną, należy pamiętać, że liofilizacja pozbawia go witaminy C. Chociaż psy normalnie wytwarzają własną witaminę C, potrzebują pewnej jej ilości w diecie. Ponadto wytwarzają one mniej witaminy C, gdy są zestresowane, chore lub niedożywione. W takim przypadku u psa mogą wystąpić takie objawy, jak biegunka, krwawienie dziąseł, wypadanie zębów lub bóle stawów. Chociaż możesz kupić suplement zawierający kwas askorbinowy, nie jest on tak łatwo przyswajalny przez psy i dlatego najlepiej jest stosować źródło witaminy C w postaci pożywienia. Niektóre owoce, warzywa i czerwona papryka są szczególnie bogate w witaminę C.

Inną propozycją liofilizowanej karmy dla szczeniąt rasy Golden Retriever jest BIXBI rawbble. Ta liofilizowana karma dla psów zawiera kurczaka i mączkę drobiową jako główne składniki. Mączka ta jest wolna od szkodliwych dodatków, takich jak pszenica, kukurydza i soja. Receptura ta jest zalecana dla psów dużych ras. W porównaniu z innymi suchymi karmami dla psów, mączka BIXBI jest lekkostrawna dla szczeniaka i zawiera 80% kurczaka.

Równie ciekawe: